Iepriekš jau informējām, ka maija beigās reģionālo plašsaziņas līdzekļu žurnālistiem tika rīkota tikšanās ar labklājības un veselības ministriem. Šajā rakstā piedāvājam informāciju, ko veselības ministrs Juris Bārzdiņš sniedza par lokālo slimnīcu turpmāko darba organizāciju, jauno ģimenes ārstu brīvprātīgās papildu pieejamības un kvalitātes programmu, kā arī sabiedrības veselības pamatnostādnēm tuvāko sešu gadu laikā.
Madoniešiem vēl labā atmiņā palicis darba grupas apmeklējums, kad iedzīvotāji vienojās piketā pie Madonas slimnīcas, izsakot prasību, lai tā netiktu slēgta. Pēc 11 Latvijas ārstniecības iestāžu izvērtēšanas darba grupa rosināja neslēgt nevienu no tām. Savukārt Veselības ministrija (VM) piedāvā izmaiņas, kas slimnīcās jāievieš ar 2011. gada 1. jūliju.
Madonas slimnīca būs
Madonas slimnīca ir un paliek diennakts neatliekamās palīdzības slimnīcas statusā. 2010. gadā ārstēti 6175 pacienti, pieņemtas 374 dzemdības. Pēc izvērtētajiem kritērijiem Madonas slimnīca atrodas augstākajā – V – līmenī, līdz ar to arī pēc 1. jūlija tajā saglabāsies viss esošais pakalpojumu klāsts kā diennakts neatliekamās palīdzības slimnīcai. Pēc tāmes jeb fiksētā finansējuma pastāvīgi tiks apmaksātas trīs (iepriekšējo četru vietā) ārstu speciālistu (internista, ķirurga/traumatologa, anesteziologa) nepārtrauktas dežūras slimnīcā, bet ginekologu (dzemdību speciālistu), pediatru un/vai neonatologu un vecmāti slimnīca nodrošinās no sava ikgadējā valsts līgumā paredzētā finansējuma pakalpojuma apmaksai. Ieekonomētie līdzekļi tiks novirzīti ambulatoro pakalpojumu, tajā skaitā speciālistu konsultāciju, papildu apmaksai Madonas slimnīcā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 11.06.2011.
Autore: LAURA VOITIŅA
AUTORES foto