Madona svin savu jubileju
Madonas pilsētas svētki, kas šogad ritēja 85 gadu jubilejas zīmē, iedzīvotājus un pilsētas viesus ar tradicionāliem un neparastākiem pasākumiem izklaidēja trīs dienu intensitātē.
Kā paliekošs suvenīrs tiem, kas iegriezās Madonas muzeja izstāžu zālēs, kļuva tikko izdotais pastkaršu komplekts „Madonai 85 un vairāk". Pastkaršu komplekts (izdevējs – tipogrāfija „Erante") veidots pēc principa „agrāk un tagad", astoņās pastkartēs aplūkojamas dažādas Madonas vietas „vakar un šodien". Vecākā fotogrāfija datēta ar 1907. gadu, tajā fiksēta Leiverkroga atjaunošana pēc ēkas nodedzināšanas 1905. gadā. Pastkartēm izmantots muzeja krājuma materiāls, 2011. gada uzņēmumus fotografējusi māksliniece Inese Jakobi.
Tieši tekstilmākslinieces Ineses Jakobi rokraksts skatuves noformējumā vizuāli uzrunāja pilsētas svētku dalībniekus Madonas estrādē, kad sestdienas vakarā ritēja lielkoncerts „Daudz laimes dzimšanas dienā, Madona!". Stilizēts gabaliņš no jostas aizsedza pelēkos skatuves pakāpienus un krāsu ritmos sabalsojās ar tautastērpiem dejotāju un dziedātāju priekšnesumos.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 09.06.2011.
Autore: INESE ELSIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto