Maija vidū Kulēnu (Francija) apmeklēja plaša delegācija no visiem pieciem bijušā Madonas rajona novadiem.
Kā pastāstīja delegācijas vadītājs, Madonas novada pašvaldības izpilddirektors Āris Vilšķērsts, brauciens uz Kulēnu tika organizēts, atsaucoties uz Kulēnas pašvaldības ielūgumu.
– Kulēnas pašvaldība, atzīmējot sadarbības 20 gadu jubileju, ielūdza pie sevis tos bijušā rajona cilvēkus, kas šo sadarbību ir veidojuši un veicinājuši. Lai parakstītu jaunos sadarbības līgumus, uz Kulēnu devās arī visu piecu novadu pašvaldību pārstāvji. Parakstītais līgums daudz neatšķiras no tā, kādu pašvaldības pēc novadu reformas parakstīja ar Vaiji. Sadarbības gadadienai veltītajos svētkos Kulēnā tika atklāts Madonas parks. Katra pašvaldība aizveda un iestādīja parkā pa vienam rododendram. Jāatzīst, ka parks atrodas ļoti skaistā vietā, gandrīz pašā pilsētas centrā. Gan līguma parakstīšanā, gan parka atklāšanā piedalījās arī Latvijas vēstniece Francijā Sanita Pavļuta-Deslandes. Runājot par konkrētām sadarbības formām – jau tagad aicinām Kulēnu piedalīties ar saviem māksliniekiem Madonas mūzikas skolas rīkotajā jauno pianistu konkursā, kā arī citos kultūras pasākumos. Vēl iepriekšējā līguma ietvaros notika sadarbība arī biedrības „Stūrakmens" organizētajā projektā. Sadarbības formas var būt ļoti dažādas, – norādīja Āris Vilšķērsts.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 07.06.2011.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
ĀRA VILŠĶĒRSTA foto