27. septembrī Madonas mūzikas skolas lielajā zālē klausītājus uz dzejas un mūzikas svētkiem aicināja Sarmīte Radiņa, Ingrīda Gailīte, Inese Freija un Artūrs Grandāns.
Sarmītes Radiņas dzejoļu grāmata „Balts mēness ver adatā diegu" kā ražena pastnieka soma sevī glabā ne tikai ko vienu (poēziju), te ievilktas arī nošu līnijas, notis, un kabatiņā mājīgi ieripojis izteiksmīgs mūzikas disks.
– Grāmata tapa kā veiksmīgs rezultāts mūsu komandas kopīgajiem braucieniem pa Latviju, – atklāšanas svētkos teica Sarmīte Radiņa. – Paskaitot uzstāšanās reizes, varu atklāt, ka tās bijušas 19. Ingrīdai joprojām rakstās klāt jaunas dziesmas, un, atceroties 2005. gadu, kad svinējām grāmatas „Saule brokasto" atvēršanas svētkus (Ingrīda toreiz Madonas rajona bibliotēkā uzdāvināja klātesošajiem valsi), nezinu, vai toreiz kādam maz ienāca prātā doma, ka mēs tik ļoti sastrādāsimies, brauksim koncertēt un tik ilgi būsim kopā. Mūziku, dziesmas Ingrīdas Gailītes, Ineses Freijas un Artūra Grandāna izpildījumā ikviens nu var atskaņot arī mājās. Tāpēc varu atzīt – kas būtu šie jaukie koncerti bez mums visiem kopā, bez mūsu laika, gribēšanas, mūsu došanas jums un mirkļu vēršanas diegā arī tad, kad mēness nevar to nakti salāpīt un nevar salāpīt cauro dienu. Tad to viņu vietā mēģinām darīt paši.
Komandas darbs
Lai grāmata varētu ieraudzīt saules un mēness gaismu, palīgu skaitu darba procesā četrotne paplašināja. Un vispirms jau saviem labajiem gariņiem autori veltīja tās dienas priekšnesumu. Silts paldies un ziedu velte – grāmatas vāka veidotājam Mārim Pidikam, foto autoram – Oļģertam Skujam, mūzikas diska ierakstītājam – Aigaram Ruņģim, aparatūras devējam – Andrim Trečakam.
– Mūsu pilsētā, rajonā savējie var būt priecīgi un lepni par to, ka rajona padome atbalsta dzejnieku jauno grāmatu klajā nākšanu, – uzsvēra Sarmīte Radiņa. – Tā tas ir arī ar manu grāmatu, tāpēc paldies par atbalstu pašvaldībai.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 06.10.2007.
Autore: INESE ELSIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto