Šotrešdien uz redakciju piezvanīja Varakļānu novada domes priekšsēdētāja Modra Vilkauša un informēja, ka novada ļaudīs lielu satraukumu raisījusi ziņa par iecerēto neatliekamās palīdzības punkta pārcelšanu no Varakļāniem uz Viļāniem.
Otrdien Varakļānos ieradās Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Valmieras un Daugavpils reģiona pārstāvji, lai brīdinātu Varakļānu brigādes darbiniekus par to, ka ar 1. jūliju tiek likvidēts Vidzemes reģionālā centra Madonas brigāžu atbalsta centra Varakļānu NMP punkts. Varakļānu brigāde tiek pārcelta uz Latgales reģionālā centra Rēzeknes brigāžu atbalsta centra Viļānu NMP punktu, saglabājot esošā Varakļānu brigādes pamata darbības teritoriju bet pašu brigādi iekļaujot Latgales reģiona centra Rēzeknes apkalpes brigāžu atbalsta centra sastāvā.
Varakļānu brigādes līdzšinējā darbības zona bija Varakļānu pilsēta, Varakļānu pagasts, Murmastienes pagasts, Barkavas pagasts, bet nepieciešamības gadījumā tā braukusi arī uz citām tālākām vietām.
Par iecerētajām pārmaiņām neviens Varakļānu novada pašvaldību iepriekš nebija informējis un arī viedokli nebija prasījis. Vairāk vai mazāk tas tagad visiem ir nepatīkams pārsteigums.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 04.06.2011.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA