11. maijā Madonas mākslas skolā ar reģionālā Kultūrkapitāla fonda atbalstu tika realizēts projekts „Kā pagatavot laikmetīgo mākslu?".
3., 4. un 5. kursa audzēkņi vispirms noklausījās mākslas zinātnieces Līgas Lindenbaumas lekciju, papildinātu ar vizuālo informāciju. Stāstījumā klātesošie tika iepazīstināti ar aktuālo Latvijas laikmetīgajā mākslā, tad gleznotāja un Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzēja Inga Meldere pastāstīja par saviem darbiem, par sevi un novadīja praktisko darbnīcu audzēkņiem. Katram bija jāpārdomā tās dienas notikumi, pārdzīvojumi, jāatlasa attēli, kas, viņaprāt, sasaistās ar piedzīvoto, jārada savs darbs brīvi izvēlētā tehnikā un par to jāpastāsta. Uzdevums sasaucās ar mākslinieces pašas darbiem, kas it kā ar minimāliem, dūmakainiem laukumiem un drošiem triepieniem, ar cilvēkiem bez sejām vērsti uz cilvēku pārdzīvojumiem, jūtām. Vieslektoru ciemošanās noslēdzās ar pieredzes apmaiņu starp pedagogiem.
Autore: DACE BROKA
Madonas mākslas skolā