Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Ūdens nebija piecas dienas…

Redakcija

Autors • 06.10.2007.

Ūdens nebija piecas dienas…
Burtu lielums

Neizturot piecu dienu ilgu ūdens piegādes trūkumu mājā, redakcijai piezvanīja Biruta Pakalniņa, kas dzīvo Madonā, Skolas ielā 37. Ūdens neesot, bet ģimenē dzīvojot divi mazi bērni. Kā lai iztiekot bez ūdens? Viņasprāt, it kā būvējot siltumtrasi Martas Riekstas ielā, esot pārrauts ūdensvads.

Madonā mājas Martas Riekstas ielā 4 un Skolas ielā 37 un 39 auksto ūdeni saņem no centrālā ūdensvada, kas atrodas Martas Riekstas ielā. Vispirms ūdeni saņem Mednieku un makšķernieku biedrības māja Martas Riekstas ielā 4. Pēc tam ūdeni saņēma mājas Skolas ielā 37. Tas bija sen, par to liecina dokuments, kas datēts ar 1966. gada 24. maiju: "Mednieku un makšķernieku biedrības Madonas nodaļa neceļ iebildumus, ka pilsonis Pakalniņš pieslēdz savas mājas ūdensvadu pie Mednieku un makšķernieku biedrības ierīkotā ūdensvada." Šo dokumentu parakstījis Mednieku un makšķernieku biedrības medību saimniecības vadītājs Rolands Vite. Viņš joprojām strādā biedrības Madonas nodaļā, tikai tagad atrodas izpilddirektora amatā un ir cieši saistīts ar minēto ūdens piegādes problēmu. Līdzīgi pirms daudziem gadiem ūdens piegādes jautājumu atrisināja arī mājas Skolas ielā 39 saimnieks. Tur izveidoja kaut ko līdzīgu ūdensvadu ķēdei no vienas mājas uz otru. Daudzus gadus visiem bija labi.

Atjaunojot siltumtrasi Martas Riekstas ielā, SIA "Halle B" būvnieki atklāja, ka blakus siltumtrasei kādreiz ielikts ūdensvads.
– Tā nedrīkst būt, – teica SIA "Halle B" vadītājs Jānis Buļs, – projektā šis ūdensvads nebija atzīmēts, sākot darbus, mēs par tā esamību nezinājām.
Tagad neviens nezina, kas to izdarījis.

– Tika nolemts, ka ūdensvads jāsakārto, kā nākas. Darbi jau gandrīz paveikti. Par to paldies SIA "Halle B", kas, strādājot Martas Riekstas ielā, nomainīja ūdensvadu, – teic Mednieku un makšķernieku biedrības Madonas nodaļas izpilddirektors Rolands Vite. Praktiski galvenie darbi ūdensvada atzarojumā jau padarīti. Vecās caurules nomainītas pret jaunām. Visās trijās mājās otrdien, 2. oktobrī, tika atjaunota ūdens padeve. Vēl gan noregulējamas iekārtas un jāaizber tranšeja. Nekāda apzināta ūdenspiegādes pārtraukšana nav notikusi.

Vienīgi varētu pārmest, ka Skolas ielas māju iedzīvotājiem nebija pilnīgas un precīzas informācijas. Rolands Vite saka, ka viņš nevienam nav atteicis skaidrot notiekošo, daži gan nākuši pat ar naidu pie viņa.

Problēma atrisināta? Rolands Vite rāda akciju sabiedrības "Madonas ūdens" speciālistu sagatavoto shēmu, kurā noteikta ūdensvada īpašnieku atbildība. Viss kopējais ūdensvads pieder mājām Martas Riekstas 4, Skolas 37 un 39, bet caurules, kas iziet no Martas Riekstas ielas 4 uz Skolas ielas mājām – tikai tām.

– Par "Halles B" paveikto būs jāmaksā. Rēķinu noteikti saņemsim, – saka Rolands Vite. – Tad nu katrai mājai trešdaļa izdevumu par sakārtoto ūdensvadu būs jāsedz.
Akciju sabiedrības "Madonas ūdens" galvenais inženieris Guntis Šahno situāciju vērtē kritiski: – Savulaik ūdensvads uz mājām Skolas ielā 37 un 39 ierīkots tehniski nepareizi. Nevar tā ielikt ūdensvadu no vienas mājas uz otru. Tas jāpieslēdz maģistrālajam ūdensvadam Skolas ielā.

Ieteikums pareizs. Firma, kas to varētu izdarīt, arī atradīsies. Problēmas radīs darbu finansēšana. Tāpēc pagaidām jāiztiek ar tiem ūdensvadiem, kādi tur kādreiz ielikti. Kā teica Biruta Pakalniņa, bez ūdens dzīvot nav iespējams, bet problēma kopīgi jārisina visām trim mājām.

Autors: GUNĀRS ZEMZARS

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px