Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Pavadi vasaras brīvlaiku atbildīgi!

Redakcija

Autors • 01.06.2011.

Pavadi vasaras brīvlaiku atbildīgi!
Burtu lielums

Vieni to sauc par likteni, citi – par neveiksmi, taču, kad kāds ir nonācis nelaimē, mēdzam klusībā nodomāt – ar mani gan nekas tāds nekad nenotiks. Īstenībā jau visi zinām, ka dzīvojam brīnišķīgā un reizē arī bīstamā pasaulē, kur, lai izvairītos no nepatīkamām situācijām, mēs paši varam diezgan daudz ko darīt – veikt preventīvus pasākumus savai un citu drošībai, it īpaši tagad, kad sācies skolēnu vasaras brīvlaiks.

Valsts policijas (VP) Vidzemes reģiona pārvaldes (VRP) Prevencijas grupas vecākā inspektore Vineta Kaģe atgādināja: – Kad ierasto skolas dienas ritmu nomaina ilgāka pagulēšana rītos, čatošana internetā, laiskošanās māju pagalmos, bezmērķīga klaiņošana ielās un pat mazdārziņos, tad gribot negribot dažkārt rodas idejas veikt „varoņdarbus", nepadomājot, ar kādām sekām tas var beigties, tāpēc svarīgākais, sākoties skolēnu brīvlaikam, ir vecākiem saplānot bērna brīvā laika pavadīšanu, pārrunājot iespējamās situācijas, gan rīkojoties ar uguni, gāzi, elektroierīcēm, gan atrodoties pie ūdenstilpēm, gan satiekoties ar svešiniekiem utt. Jāatceras, ka Bērnu tiesību aizsardzības likuma 24. pantā noteikts – „vecāku pienākums ir neatstāt bērnu līdz septiņu gadu vecumam bez pieaugušo vai personu, ne jaunāku par 13 gadiem, klātbūtnes".
Tāpat, kā uzsvēra VP VRP Madonas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektore Iveta Vāvere, vecākiem ir jāzina, kur atrodas viņu nepilngadīgie bērni, citādi nereti ir situācijas, kad vecāki pārsteigti nāk uz policijas iecirkni skaidroties, ja kas notiek. Jāseko arī līdzi, ar ko bērns ir kopā, kādā kompānijā, jo mēdz būt, ka vecāki „draugi" pamudina jaunākos uz muļķībām, piemēram, nozagt kaut ko veikalā, sakot, ka par to jau nekas nebūs.
– Pēc mūsu pieredzes, bērni nav pietiekami pieskatīti. Ja kaut kas notiek, vecāki brīnās – kā tad tā? Turklāt ne tikai skolās, bet arī mājās ir jāpārrunā dažādie drošības jautājumi, kā rīkoties attiecīgās situācijās, – tam visam ir jānāk no ģimenes. Nekad runāšanas un stāstīšanas nebūs par daudz, jo bērni ne tikai kļūs informētāki, bet arī apzināsies, ka par viņiem rūpējas. Liela daļa pārkāpumu tiek izdarīti tieši tā iemesla dēļ, ka bērni nejūtas saviem vecākiem vajadzīgi, – norādīja Iveta Vāvere.


Plašāk lasiet laikrakstā STARS 02.06.2011.

Autore: LAURA VOITIŅA

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px