Ģimenes atbalsta centra „Zīļuks" kolektīvs atkal piedzīvoja skaistus, sirsnības un interesantu piedzīvojumu pilnus mirkļus, jo no 11. līdz 15. maijam pie mums ciemojās zviedru draugi Elsa Mia, Ingrida, Dzintars, Sīva, Tomass, Sigvards, Liliana un Sveja. Šī vienpadsmit gadu laikā izveidojusies draudzība dod gandarījumu gan ciemiņiem, gan mums.
Zviedru sirsnība un vēlme palīdzēt un iepriecināt aizkustina visus – gan lielos, gan mazos. Šoreiz mums tika dāvāts lielisks ceļojums skaistajā Latvijas pavasarī uz Skrīveriem, Koknesi, Pļaviņām. Visi kopā izbaudījām gardo mājas saldējumu SIA „Rozīnes" Skrīveros. Ar lielu prieku un aizrautību gan mēs, lielie, gan mazie „Skrīveru saldumos" paši darinājām marcipāna figūriņas, kuras, glīti iesaiņotas firmas kārbiņā, varējām ņemt līdzi. Linda, Marta, Uģis un Artūrs pēc darbošanās ar marcipāna veidošanu nolēma izbaudīt arī retro gaisotni un, ietērpušies greznos galma tērpos, fotografējās. Visi kopā iepazinām Likteņdārzu un atzinām, ka tas veidojas par pārdomātu un skaistu piemiņas vietu. Un kur tad vēl kopīgais izbrauciens ar vikingu laivu pa Daugavas ūdeņiem! Kā brīnumā skatījāmies un priecājāmies par Daugavas vizbuļiem – anemonēm, kas jau tik skaisti saziedējušas upes dienvidu krastos.
„Zīļuks" saviem zviedru draugiem saka vissirsnīgāko paldies! Mēs zinām, ka viņi visi kopā ar savu „Latvijas „Zīļuka" grupu" ir cītīgi vākuši ziedojumus savu draugu, radu, uzņēmēju vidū, lai varētu mūs visus iepriecināt ar daudzām vajadzīgām lietām un šo lielisko ekskursiju. Nav jau jābrīnās, ka šķiroties acīs iezogas pa asariņai, jo šeit vairs nav runa vienkārši par ciemiņiem, te ir runa par īstiem un nesavtīgiem draugiem.
Autore: RUDĪTE LIGITA ZEIFERTE,
„Zīļuka" vadītāja
Foto no personiskā arhīva