„Nebiju neko sajūsmināts, ka biju skolotāju dēls, kam jābūt visur par paraugu. Likās, kad kādas nerātnības tika plānotas, tad bieži netiku informēts, lai varbūt neteiktu vecākiem. Tā nu kādreiz pāršāvu pār strīpu uz otru pusi," tā par savu ģimnāzijas laiku Madonā ir rakstījis 1939. gada absolvents Paulis Dzintars.
29. maijā Paulim Dzintaram aprit skaista jubileja – 90 gadu.
Pauļa Dzintara vecāki ilgus gadus bija Madonas ģimnāzijas skolotāji, un, godinot viņu piemiņu, tika nodibināts „Bertas un Feliksa Dzintaru stipendiju fonds". 2003. gadā tika nodibināta Madonas Valsts ģimnāzija, un kopš 2004. gada stipendijas saņem tās absolventi (pirms tam – Madonas pilsētas ģimnāzijas absolvente Inese Rampāne). Stipendiju piešķir pēc stipendijas padomes lēmuma Madonas Valsts ģimnāzijas absolventiem, kam ir labas sekmes, kas ir sabiedriski aktīvi un vēlas turpināt izglītību augstākajā mācību iestādē. Fonda stipendiāti ir Ilze Uiska (2004), Anda Pomere (2005), Elīna Šmite (2006), Edgars Kaplers, Reinis Labzars (2007), Kristīne
Čačka, Artūrs Gruduls (2008), Iveta Plociņa, Inguna Žerbiņa (2009), Linda Stabiņa un Valda Kjakste (2010). Kurš būs šāgada fonda stipendiāts, tiks paziņots Madonas Valsts ģimnāzijas 12. klases izlaidumā 18. jūnijā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 28.05.2011.
Autore: LAIMDOTA IVANOVA