Lauksaimniecības produkcijas ražotāji vēl tikai līdz 1. jūnijam var pieteikties dīzeļdegvielai, kurai piemēro akcīzes nodokļa atbrīvojumu.
Kā atgādina SIA "LLKC" Madonas nodaļas lauku attīstības speciāliste Anita Briška, iesniegumu var iesniegt personīgi LAD reģionālajā lauksaimniecības pārvaldē (arī Madonā, Saieta laukumā 1, 1. stāvā, 114. kabinetā), kā arī sūtīt pa pastu. Var izmantot LAD elektronisko pieteikšanās sistēmu (EPS), kur ik dienu varēs iegūt informāciju par izlietotās degvielas daudzumu un atlikumu (iepriekš noslēdzot līgumu).
– Vēl tikai līdz 30. jūnijam lauksaimnieki var izlietot iepriekš piešķirto limitu bezakcīzes degvielas iegādei. Sākot ar 1. jūliju, iepriekšējā gadā piešķirtās degvielas kvotas tiks dzēstas, un tiks piešķirts jauns limits – 50 litru uz atbilstošo 1 ha. Līdz 30. oktobrim LAD pieņems lēmumu un paziņos par atlikušā dīzeļdegvielas daudzuma piešķiršanu.
Autore: IVETA ŠMUGĀ