Pagājušajā piektdienā Varakļānos tika svinīgi atklāts alternatīvās aprūpes centrs, kas izveidots projekta „Alternatīvās aprūpes centra izveide Varakļānos" ietvaros un ko finansēja no ERAF un valsts budžeta. Projektā ar līdzfinansējumu iesaistījās arī pašvaldība. 20. maijs iezīmēja jauna un nozīmīga pakalpojuma pieejamību Varakļānu novadā.
Alternatīvās aprūpes centra mērķauditorija ir bērni un jaunieši vecumā līdz 18 gadiem, pensionāri un personas ar īpašām vajadzībām. Centra apmeklētājiem tiks piedāvātas daudzpusīgas brīvā laika pavadīšanas iespējas, psihologa konsultācijas no šā gada 1. jūnija, kā arī veļas mazgāšanas, mazgāšanās un citas alternatīvās aprūpes iespējas. Projekta ietvaros tika veikta ēkas, kas atrodas Varakļānos, Rīgas ielā 9, rekonstrukcija un iegādāts aprīkojums kvalitatīva pakalpojuma sniegšanai. Ieejot aprūpes centrā, daudzi no viesiem, kas bija ieradušies uz atklāšanu, atzina, ka telpas ir gaišas, mājīgas un atbilstošas paredzētajam mērķim. Centrā ir ierīkotas divas krīzes istabas, bērnu pieskatīšanas (rotaļu) telpa, jauniešu brīvā laika pavadīšanas centrs, pensionāru un invalīdu dienas centrs, apmācību telpa, veļas mazgāšanas telpa, mazgāšanās telpa (ar dušu un sēdvannu), sociālā darbinieka un psihologa kabinets. Lai uzlabotu pieejamību, ēkā ierīkots lifts. Arī ēkai piegulošā teritorija projekta ietvaros ir labiekārtota. Tā kā alternatīvās aprūpes centrā strādās arī psiholoģe, Varakļānu novada pašvaldībā darbā uz pusslodzi ir pieņemta psiholoģe Elizabete Birule.
Pirms svinīgās lentes griešanas Varakļānu novada sociālā dienesta vadītāja Aina Kanča uzrunāja klātesošos: – Drīz jau klāt būs vasara, kas daudziem iezīmē atpūtu, bet mums tieši sāksies ražīgs darbs, kurā pagaidām esam nedaudz iesācēji, bet ceram, ka viss veiksies. Pat nevaru atcerēties, cik ilgus gadus esam gājuši garām šai ēkai, kas tajā laikā bija ļoti nolaista. Tad vēl acīmredzot nebija pienācis laiks tai piedzīvot pārmaiņas. Laimīgas apstākļu sakritības dēļ pilsētā vairāk sāka darboties aktīvi cilvēki, tai skaitā Māris Justs ar savu komandu. Viņiem radās ideja, ka vajadzētu veidot alternatīvās aprūpes centru. Tā arī šāds centrs pamazām ir tapis. Domāju, tas ir tas, kas visvairāk nepieciešams Varakļānu iedzīvotājiem – gados veciem, cilvēkiem ar invaliditāti utt., kas varēs šeit nākt un pavadīt savu brīvo laiku, svinēt dzimšanas dienas, pasportot un tamlīdzīgi.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 24.05.2011.
Autore: LAURA VOITIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto