Kādā no iepriekšējiem „Stara" numuriem informējām par Madonas novada pašvaldības domes lēmumu apstiprināt Bērzaunes pagasta ģerboņa skici.
Jau domes sēdē izskanēja pretrunīgs piedāvātās skices vērtējums un Bērzaunes pagasta pārvaldes vadītājam Ivaram Miķelsonam tika pārmests, ka iedzīvotāji nav bijuši pietiekami iesaistīti ģerboņa skiču izvērtēšanā.
Pagājušajā nedēļā uz redakciju piezvanīja Mētrienas pagasta iedzīvotāja Aija Mustapa, kas pauda neizpratni par izvēlēto ģerboņa skici.
– Beidzot esam brīvā Latvijā un varam izslieties, nomest kolonizatoru važas. Kādēļ ģerbonī nevar iekļaut kaut ko patīkamāku par lāci? Bērzaunes pagastam ir tik skaists nosaukums, vai nebija iespējams tajā iestrādāt bērza vai vismaz bērza lapas tēlu? Uzskatu, ka iedzīvotājiem bija jāpiedāvā vairāki skiču varianti, nevis tikai četras skices, kas atšķiras minimāli, – savu viedokli pauda Aija Mustapa.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS