Arī Varakļānu novadā, tāpat kā visā valstī, turpinās parakstu vākšana gan par grozījumiem Latvijas Republikas Satversmē, gan apturētajiem likumiem „Grozījumi likumā „Par valsts pabalstu izmaksu laika periodā no 2009. gada līdz 2012. gadam"", „Grozījums likumā „Par maternitātes un slimības apdrošināšanu"" un „Grozījumi likumā „Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam"".
– Varakļānu novadā ir izveidotas divas parakstu vākšanas vietas – Varakļānu novada pašvaldībā (Varakļānos, Rīgas ielā 13) un Murmastienes pagasta pārvaldē (Murmastienē, Jaunatnes ielā 14). Mēs esam noteikuši vienādu darba laiku visās parakstu vākšanas dienās. Varakļānu novada pašvaldībā parakstīties var no pulksten 10 līdz 14, bet Murmastienes pagasta pārvaldē – no pulksten 9 līdz 13. Tā ir pirmā parakstu vākšana pēc administratīvi teritoriālās reformas pabeigšanas, parakstu vākšanas vietu tagad ir par vienu mazāk. Pirms novada izveides parakstu vākšanas vieta bija arī Varakļānu pagastā, bet tā atradās tepat pie Varakļāniem, Latgales prospektā 12, nevis Stirnienē, līdz ar to pašvaldība nolēma, ka Varakļānu novadā būs divas parakstu vākšanas vietas. Pagaidām vēlētāju aktivitāte nav liela. Pēc tam, kad 18. maijā sākās parakstu vākšana arī par apturētajiem likumiem, parakstu vākšanas vietā vidēji dienā iegriežas ap 5 apmeklētāji, līdz ar to rindas neveidojas un visi, kas vēlas, var parakstīties bez problēmām. Katrā ziņā tas neaizņem daudz laika, – vaicāta par parakstu vākšanas norisi, pagājušās nedēļas nogalē „Staram" atzina Varakļānu novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Aija Ščucka.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 24.05.2011.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
OĻĢERTA SKUJAS foto