Noslēdzies kārtējais pasaules čempionāts hokejā Slovākijas pilsētu Bratislavas un Košices sporta hallēs. Vispirms par Latvijas hokeja izlases startu šajā čempionātā.
Latvijas hokejisti pasaules hokeja augstākajā ešelonā piedalījās jau 15. reizi. Līdz šim Latvijai augstākā izcīnītā vieta bijusi septītā – 1997., 2004. un 2009. gadā. Tiesa, divas reizes – 2001. un 2007. gadā – „izdzīvošanas" grupā nācies palikt arī 13. vietā.
Pēc izlozes pirmā spēle Latvijas hokejistiem bija pret pērnā gada čempioniem čehu meistarvienību. Arī otrā spēle (pret Somiju) nesolīja neko labu. Taču abas spēles mūsējie aizvadīja samērā līdzvērtīgā cīņā, lai arī zaudēja. Diemžēl neizdevās solītā koncentrēšanās uz spēli ar Dānijas izlasi. Jau otro reizi mūsējie zaudēja pēcspēles „bullīšu" metienos ar 2 : 3. Kā 6. maija „Neatkarīgās Rīta Avīzes" humoristiskajā lappusē interesanti tika komentēts šīs spēles iznākums, dāņi Latviju pieveikuši par to, ka mēs negribot pie sevis dāņu cūku fermas un smādējot Carlsberg un Tuborg alu, tempdami savu sasodīto „cēsnieku" un „tērvetnieku". Taču pēc šīs izšķirošās spēles smiekli nevienam vis nenāca.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 24.05.2011.
Autors: ĀDOLFS BORBALS