Šonedēļ Madonas novada pašvaldības finanšu un attīstības komitejas sēdē deputāti lēma par kredīta ņemšanu ERAF projekta „Madonas pilsētas tranzīta ielu rekonstrukcija – I kārta" priekšfinansēšanai un līdzfinansēšanai.
Šis projekts norisinās no pagājušā gada 5. oktobra līdz šā gada 31. decembrim. Projekta mērķis ir autoceļa P37 maršruta turpinājuma ielu posmu rekonstrukcija Madonas pilsētā. Madonieši un Madonas viesi jau ir pamanījuši šī projekta ietvaros veiktos būvdarbus. To laikā plānots veikt tranzītielu posmu – Madonas pilsētas rotācijas apļa pie Smeceres sila un Saules ielas posma (no krustojuma ar Rūpniecības ielu līdz iebrauktuvei Saules ielas 67 teritorijā) – sakārtošanu, un kopējais rekonstruēto tranzītielu garums būs 1,286 km. Sīkāk projektā veicamās aktivitātes paredz sagatavošanās darbu veikšanu, zemes klātnes izbūvi un nogāžu nostiprināšanu; šķembu un grants pamata seguma izbūvi; karstā asfalta kārtas un bruģakmens izbūvi; krustojumu un nepieciešamo pieeju un nobrauktuvju rekonstrukciju; ielas aprīkojuma rekonstrukciju; autobusu pieturas rekonstrukciju; vides pieejamības nodrošināšanu, veidojot cilvēkiem ar kustību traucējumiem piemērotas ietvju nobrauktuves; satiksmes organizācijas līdzekļu uzstādīšanu, kā arī apstādījumu un koku dēstīšanu trokšņu un piesārņojuma mazināšanai.
Kopējais plānotais projekta finansējums ir Ls 1 168 048,76 (ERAF līdzfinansējums Ls 986 628,01 (85%), Valsts budžeta dotācija Ls 34 822,16 (3%), bet pašvaldības budžeta līdzfinansējums – Ls 139 288,68 (12%)).
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 21.05.2011.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto