Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Pasaules hokeja čempionāts

Redakcija

Autors • 20.05.2011.

Burtu lielums

Pasaules hokeja čempionāts beidzies. Somija līksmo. Somu hokejisti, kas otrreiz kļuvuši par pasaules čempioniem, šopirmdien dzimtenē tika sagaidīti kā nacionālie varoņi. Somiem patiešām ir, par ko priecāties, bet Latvijai?

Tā nebūtu traģēdija

– Mums jāpriecājas par to vien, ka startējam pasaules līmeņa sacensībās, kā arī par to, ko mums izdodas sasniegt. Tikai nezin kāpēc mēs gribam iegūt savām iespējām neatbilstoši augstus rezultātus, apsteidzot pasaules klases līmeņa komandas. Un tas, kā esmu novērojis, nav tikai hokejā, bet arī citos sporta veidos. Pirms čempionāta es jau „Starā" izteicos, ka Latvija par katru cenu cenšas uzvarēt pasaules hokeja lielvalstis, bet piedzīvo sāpīgus zaudējumus pret sava līmeņa komandām. Un vai man nebija taisnība? Latvija izcīnīja punktu pret nākamajiem pasaules čempioniem somiem, bet nākamajā kārtā zaudēja pat slovēņiem, – atzīst viens no „Stara" hokeja ekspertiem, Madonas novada domes deputāts Rihards Saulītis. – Taču arī izslēgšanas spēles, kurās bija spiesti piedalīties Latvijas hokejisti, bija ļoti skatāmas. Arī tas bija aizraujošs hokejs, it īpaši ņemot vērā, ka likme šoreiz bija ļoti augsta. Tomēr, manuprāt, tā nebūtu traģēdija, ja mums arī būtu jāpārceļas uz zemāka līmeņa – B – grupu, kur reiz jau spēlējām. Varbūt tas pat nāktu mums par labu, liktu daudz ko pārdomāt, darīt citādāk un labāk.

Tā kā vairāk esmu pesimists, es pirms spēles ar Baltkrieviju nebūt nebiju pārliecināts, ka mums izdosies uzvarēt. Pret baltkrievu hokejistiem mums vispār ir izveidojušies kaut kādi kompleksi. Izskatās, ka piedzīvotie zaudējumi pret baltkrieviem ir iegūlušies mūsu hokejistu zemapziņā un tas traucē viņiem parādīt labāko sniegumu. Taču šoreiz viss bija kārtībā, mūsējie parādīja raksturu un uzvarēja. Šajā čempionātā iepriecināja arī jauno hokejistu sniegums. Manā uztverē, Latvijas hokeja izlase kopumā nospēlēja cienījami. Mēs varam būt gandarīti, ka par spīti minimālajiem līdzekļiem, ko šajā sporta veidā iegulda valsts, Latvijas hokejisti joprojām, jau 16. gadu pēc kārtas, spēlēs augstākajā divīzijā.

Attiecībā uz iespējamo Latvijas hokeja izlases trenera maiņu – nevar jau visā vainot tikai treneri. Man nekas nebūtu iebilstams, ja Latvijas izlasi turpinātu trenēt Oļegs Znaroks. Es viņu atceros vēl kā spēlētāju. Atceros, cik viņš pašaizliedzīgi cīnījās Latvijas izlasē. Znaroks bija viens no tiem spēlētājiem, kas spēlē atdeva visus spēkus. Daļa uz viņu gan ir apvainojušies par to, ka viņš trenē Maskavas „Dinamo", bet tas ir viņa darbs, pret ko jāizturas godīgi, un darbs ir jādara kārtīgi un profesionāli, trenējot gan Latvijas hokeja izlasi, gan KHL komandas, ko Znaroks arī dara.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px