Madonas Valsts ģimnāzijā franču valodu kā fakultatīvo priekšmetu skolēni mācās kopš 2003. gada. Tikko, 13. maijā, 10., 11. klašu audzēkņi, franču valodas apguvēji, skolotājs Viesturs Rikveilis, ģimnāzijas direktore Vanda Maderniece tikās ar delegāciju no Francijas.
Skolotājs Viesturs Rikveilis informēja, ka francūžu vizītes mērķis ir palīdzēt izveidot sadarbību ar Franciju, palīdzēt ģimnāzistiem labāk apgūt franču valodu un kultūru, sniegt atbalstu izglītībā.
Turpinājumā katrs no viesiem iepazīstināja ar sevi. Žans Amblārs (Jean Amblard) strādā Grašu bērnu ciematā Cesvainē, viņš ir atbildīgs par tur ierīkoto pedagoģisko fermu. Francūzis ir ļoti ieinteresēts Latvijas kultūrā un vēsturē, tāpat abu tautu sadraudzībā. Tā kā ziemā Žanam Amblāram ir daudz brīvā laika, viņš organizē saietus Francijā, lai iepazīstinātu tautiešus ar Latviju. „Šodien Madonā ieradušies cilvēki, kuri ieinteresējās par Latviju un ir gatavi piedāvāt projektus sadarbībai ar Franciju."
Turpinājumā dzirdējām dažādu amatu pārstāvju un gadagājuma cilvēku stāstīto. Madonā bija ieradušies divi Francijas pilsētu mēri, kuru pārstāvētajās pilsētās ir 2700 un 2500 iedzīvotāju. Katra no pašvaldībām sadarbojas ar itāļu un rumāņu pašvaldībām, līdz ar to vietējie ļaudis iepazīst vairāku tautu kultūru. Regulāri tiek praktizētas jauniešu un senioru apmaiņas programmas, sadarbību iespējams uzsākt arī starp Francijas un Latvijas jauniešiem.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 19.05.2011.
Autore: INESE ELSIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto