Ilgi gaidītais lietus beidzot zemei devis valgumu, arī stādu tirgotājiem ir prieks, ka pēc izaudzētajiem puķu un dārzeņu dēstiem ir palielinājies pieprasījums. Tie, kam ir sava zemīte, iegādājas augus gan skaistumam, gan iztikai.
Apstiprinājumu tam guvām arī SIA "Ādere A" stādu tirgū, kur vakar pēc kāpostu dēstiem bija sastājusies pat rinda. Motīvs – iestādīti mitrā augsnē, kāposti labi ieaugs.
Madonas stādu tirgū sastaptie pircēji no Kalsnavas pagasta – piemājas saimniecības "Dzintari" saimnieki Ilze un Aigars Ogas – arī cita starpā izvēlējās kāpostu stādus.
– Palikuši vēl kāposti, kas jāiestāda, jo viss pārējais jau ir sastādīts. Beidzot esam sagaidījuši stādīšanai piemērotus laika apstākļus. Kāpostu dēstus parasti izaudzējam paši, vēl ar kaimiņiem padalāmies. Šogad pērkam, jo pašiem vienas kāpostu sēklas nesadīga, – sacīja saimnieks.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 19.05.2011.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto