Aprīļa nogalē notikušajā Madonas novada pašvaldības domes sēdē deputāti lēma par Madonas novada pašvaldības bāriņtiesas priekšsēdētāja pienākumu pildīšanu.
Ņemot vērā Madonas novada bāriņtiesas priekšsēdētājas Iritas Kielbickas iesniegumu par dekrēta atvaļinājuma piešķiršanu, pamatojoties uz likumu „Par pašvaldībām" kurā teikts, ka „dome var izskatīt jebkuru jautājumu, kas ir attiecīgās pašvaldības pārziņā, turklāt tikai dome var ievēlēt un atbrīvot (atcelt) bāriņtiesu priekšsēdētājus un locekļus", Madonas novada bāriņtiesas nolikumu, kas nosaka, ka „bāriņtiesas darbu vada bāriņtiesas priekšsēdētājs, kuru prombūtnes laikā aizvieto bāriņtiesas priekšsēdētāja vietnieks vai bāriņtiesas priekšsēdētāja norīkots bāriņtiesas loceklis", deputāti nolēma noteikt, ka bāriņtiesas priekšsēdētājas prombūtnes laikā bāriņtiesas darbu vada bāriņtiesas priekšsēdētājas pienākumu pildītājs – bāriņtiesas locekle Ineta Stasjule.
Līdz šim Ineta Stasjule pildīja bāriņtiesas locekles pienākumus Aronas pagastā, un, tā kā ar šo domes lēmumu viņa turpmāk uzņemsies bāriņtiesas priekšsēdētājas pienākumus, uz šo laika periodu atbrīvojas Aronas pagasta bāriņtiesas locekļa amats, par kuru deputāti lēma jau tajā pašā domes sēdē.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 17.05.2011.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS