Cesvaines bibliotēka sadarbībā ar Cesvaines vidusskolu 11. maijā organizēja dzejnieces un publicistes Andas Līces 70 gadu jubilejas un jaunākās grāmatas „Pateikt un pateikties" atvēršanas svētkus.
Skolas gaisotne, dzejas un prozas lasījumi, novadnieku dziesmas ar Andas Līces vārdiem, ieskats režisora Andra Feldmaņa filmā „Ceļa domas" sarīkojumam piešķīra līdz šim nebijušus vaibstus un emocijas.
– Pārlūkojot jauno grāmatu un pazīstot Andu Līci jau vairākus gadus, atkal un atkal jābrīnās, ko viens cilvēks ir spējis padarīt, kādās vietās būt savos nieka 70 gados, –
uzrunājot klātesošos, uzsvēra Cesvaines bibliotēkas vadītāja Vēsma Nora. – Ir pārdzīvots izsūtījums bargajā Sibīrijā, kur bija pierasts ne tikai krieviski runāt, bet tā arī domāt. Atgriežoties Latvijā, ar to sadzīvot nevarēja, tika pabeigta skola, iegūta dārzkopja profesija, strādāts par dārznieci Krimuldā. Sagaidīta pirmā dzejoļa un pirmās dzejoļu grāmatas publicēšana. Darbs Rakstnieku savienībā, Latvijas Okupācijas muzejā, izaudzināti bērni un sagaidīts mazdēls Jānītis. Kopta bišu drava, cepta maize, audzētas puķes un košumkrūmi. Pabūts daudzās vietās Latvijā un citur pasaulē, sarakstītas dzejas un tēlojumu grāmatas, biezās grāmatās apkopotas tūkstošiem represēto cilvēku atmiņas un par sabiedrībai aktuāliem jautājumiem runāts presē. Pie visa tā – nekad nav paciesta nepatiesība, ir viedums, ir gaišums. Mēs esam lepni, ka Anda Līce ir kopā ar mums un dzīvo tepat līdzās, ļoti netālu, – akcentēja pasākuma organizatore.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 17.05.2011.
Autore: INESE ELSIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto