Ceturtdien dziesmu konkursa „Eirovīzija 2011" finālā neiekļuva Latvijas pārstāvji –
grupa „Musiqq". Viedokli, vai Latvijai vispār vajadzētu piedalīties šādos forumos, ja jau tās pārstāvji trīs gadus pēc kārtas nekvalificējas finālam, lūdzu izteikt Varakļānu novada domes priekšsēdētāju Modru Vilkaušu un Cesvaines novada domes priekšsēdētāju Vilni Špatu.
Nav ko skumt
– Es vispār Eirovīzijas dziesmu konkursam reti kad pievēršu uzmanību, bet ceturtdien gan nedaudz paskatījos. Taisnību sakot, grupas „Musiqq" dziedāto dziesmu dzirdēju pirmo reizi, bet man patika, kā viņi dziedāja. Par to, ka viņi neiekļuva finālā, domāju, nevajag skumt, jo Eirovīzijas iznākums ir grūti prognozējams. Taču jebkurā gadījumā šajā konkursā ir jāpiedalās, jo jaunajiem dziedātājiem tā ir laba iespēja gūt jaunu pieredzi un arī Latvijas vārds izskan pasaulē, – uzsver Modra Vilkauša. – Žēl, ka neparādīja balsojuma rezultātus, interesanti būtu zināt, cik balsu mūsējiem pietrūka, lai dziedātu finālā. Lai gūtu panākumus, skatītāji ir jāpārsteidz un jāsaista viņu uzmanība vai nu ar labu izpildījumu, vai arī šovu. Taču joprojām liela nozīme ir kaimiņvalstu atbalstam. Arī man bērni piezvanīja no Anglijas un teica, ka balsošot par Latvijas pārstāvjiem, pat nezinot, kas uzstāsies, kādu dziesmu dziedās un vai viņiem tā maz patiks.
Kāds jau paliks „aiz strīpas"
– Eirovīzijas dziesmu konkursā ir ļoti interesanta vērtēšanas sistēma un balsošana. Ja to darītu tikai profesionāla žūrija, iespējams, konkursa fināla dalībnieki un uzvarētāji būtu citi. Man grupas „Musiqq" izpildītā dziesma, atklāti sakot, ne visai patika, tā mani neuzrunāja. Pieļauju, ka es neesmu tik moderns, tomēr īsti nesaprotu, kāpēc tieši šī dziesma nacionālajā atlasē guva lielāko atbalstu un tika izvirzīta dalībai Eirovīzijā, – atzīst Vilnis Špats. – Šis konkurss pēdējos gados vairs nesaista manu uzmanību tā, kā sākotnēji, kad tas likās kaut kas sevišķs. Taču Latvijai tajā, manuprāt, vajadzētu piedalīties arī turpmāk, neraugoties uz pieticīgajiem rezultātiem pēdējos gados. Tomēr jau izskan, ka Eiropā ir arī Latvija, un šo konkursu taču skatās ļoti daudzi skatītāji daudzās valstīs. Šajā konkursā allaž būs valstis, kas neiekļūs finālā un kāds vienmēr paliks „aiz strīpas", tāpēc to par traģēdiju nevajadzētu uztvert, bet, protams, uz labākiem panākumiem gan būtu jātiecas.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA