Aprīļa nogalē Varakļānu mūzikas un mākslas skola svinēja savu kārtējo jubileju. Tas bija patiesi saviļņojošs, skanīgs un krāsains pasākums Varakļānos.
Mūzikai – 20 un mākslai – 15! Tika aicināti skolas absolventi, bijušie pedagogi, draugi, viesi no tuvākiem un tālākiem novadiem.
Ik pēc 5 gadiem rīkojam svētkus skolai. Tie nav iedomājami bez skanīga koncerta, kā arī bez vizuāli plastiskās mākslas izstādes, kas vēl apskatāma skolas gaiteņos un zālē līdz 17. jūnijam.
Skolas jubilejas koncertā vēlreiz izdzīvojām līdzi laika griežiem – no skolas dibināšanas aizsākumiem. Atcerējāmies enerģiskos, spontānos, jaunos, apņēmības pilnos cilvēkus, kuri pirms 20 gadiem teica: „Jā, Varakļānos būs bērnu mūzikas skola!" Tie bija Oskars Kančs, toreizējais Varakļānu izpildkomitejas priekšsēdētājs, Agnese Zepa (Solozemniece), skolas pirmā direktore, un Valda Jermanova, kas skolu vadīja 15 gadu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 14.05.2011.
Autore: IEVA MELNE-MEŽAJEVA,
Varakļānu mūzikas un mākslas skolas
direktora p. i.