14. maijā pulksten 8.25 no Rīgas dzelzceļa stacijas 1. ceļa startēja „Kultūras pastaiga Nr. 3 – Gaismas ceļš".
Maršrutā Rīga-Gulbene pasažieriem plašu kultūras programmu piedāvā trīs Latvijas kultūras un mākslas augstskolu studenti.
Visa ceļa garumā pasažierus priecē Latvijas Kultūras akadēmijas, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas un Latvijas Mākslas akadēmijas studenti. Programmā paredzētas radošo programmu prezentācijas, radošās darbnīcas, modes skates, dziesmas un mūzikas priekšnesumi, horeogrāfiskas etīdes, dzeja, semināri, disputi un monologi, kā arī citas mākslinieciskas aktivitātes.
Pasākums notiek a/s „Pasažieru vilciens" desmitgades svinību ietvaros.
Autore: INESE ELSIŅA