Kad Ērgļu arodvidusskola sadarbībā ar biedrību „Passive House Latvija" un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) izsludināja Latvijas 9.-10. klašu skolēnu konkursu „EKOmājām – energoefektīva un ekoloģiska ēka", galvenais šķita noskaidrot situāciju.
Vai publiski plaši apspriestie jēdzieni „eko" un „energoefektīvs" tiešām ir saprotami? Ko par tiem domā mūsu nākotnes ēku būvnieki, planētas vides saudzētāji? 5. maijā Ērgļu arodvidusskolā, kur notika konkursa noslēgums, informācija jau bija krietni pilnīgāka.
Konkursa organizatoru komanda ar informāciju par konkursa norisi viesojās 40 Latvijas skolās, dalībai konkursā pieteicās 38 komandas, tajā skaitā no Rīgas un Liepājas. Dalībnieku vidū bija arī Madonas reģiona pārstāvji – Ļaudonas, Ērgļu, Madonas, Varakļānu vidusskolas skolēni. Ārpus konkurences piedalījās Ērgļu arodvidusskolas 1. kursa namdaru grupas audzēkņi.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 12.05.2011.
Autore: SANITA DĀBOLIŅA,
Ērgļu arodvidusskolas direktora vietniece
AUTORES foto