Laikā no 22. līdz 25. aprīlim Lubānas pilsētas kultūras nama jauniešu deju kolektīva „Žuburi" dejotāji, viņu vadītāja Laila Ozoliņa, kapela Silvijas Bērziņas vadībā, kā arī Lubānas novada kultūras darba organizatore Ilze Kraukle, pilsētas kultūras nama direktore Velga Puzule un mūsu tulce Anita Tropa piedalījās starptautiskajā tautas deju festivālā Paasfeesten-Leuven Beļģijā.
Beļģijā pabijām 30 cilvēku liela grupa, kas godam nesa Latvijas un Lubānas vārdu pasaulē.
21. aprīļa rītā ieradāmies Rīgas lidostā laikus. Nodevām bagāžu, izgājām kontroli, satraukuma pilni iestājāmies rindā uz iekāpšanu lidmašīnā, kad tika paziņots, ka mūsu reiss kavēsies divas stundas. Neticīgi turpinājām stāvēt, kad laipna lidostas darbiniece pienāca un paskaidroja, ka lidmašīna nemaz nav no Briseles izlidojusi. Visi bijām patiesi vīlušies. Sūtījām ziņu uz Beļģiju, ka lidmašīna kavēsies. Šķita, ka mūsu piedzīvojums nav diez ko labi sācies. Milzīgs prieks bija par to, ka saņēmām zvanu no domes priekšsēdētāja Tāļa Salenieka ar veiksmes un visa laba vēlējumiem. Tā bija kā svētība, ko tēvs dod saviem bērniem pirms svarīga notikuma, jo viss turpmākais brauciens bija veiksmīgs un izdevies.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 12.05.2011.
Autore: LAILA OZOLIŅA,
JDK „Žuburi" vadītāja
Foto no pasākuma