Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Piedalās gan domes vadība, gan iedzīvotāji, gan bērni

Redakcija

Autors • 06.05.2011.

Piedalās gan domes vadība, gan iedzīvotāji, gan bērni
Burtu lielums

Šogad jau ceturto reizi Latvijā tika organizēta kustība un vides sakopšanas akcija „Lielā talka", kas aicināja ikvienu iedzīvotāju piedalīties savas zemes attīrīšanā no atkritumiem un arī labiekārtošanā. Lielās talkas mērķis ir līdz 2018. gadam – Latvijas 100. dzimšanas dienai – padarīt mūsu valsti par tīrāko un sakoptāko vietu pasaules kartē, dot iespēju dabai atveseļoties, attīrot to no atkritumiem, kā arī mudināt iedzīvotājiem pašiem labiekārtot un rūpēties par vidi sev apkārt.

Pēc organizatoru aptuveniem aprēķiniem, Lielajā talkā, kas šogad Latvijā notika 30. aprīlī, piedalījās aptuveni 190 000 iedzīvotāju. Šajā dienā daudzviet talcinieki ne tikai salasīja daudzas tonnas dažādu atkritumu, bet arī veica brīnišķīgus vides labiekārtošanas darbus – uzstādīja soliņus un putnu būrīšus, atjaunoja bērnu rotaļu laukumus, ierīkoja jaunus sporta laukumus, iesēja zālienus un iestādīja tūkstošiem koku un puķu.

Aktīvi talkā piedalījās arī tās patrons – Valsts prezidents Valdis Zatlers, kas šoreiz talkoja Rīgā, Ziepniekkalnā, tā parādot, ka sakopt Latviju katram vajag sākt ar savas mājas pagalmu un tuvāko apkārtni.

Savukārt kāda īpaša talciniece no Kurzemes, bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga Lielās talkas dienā tās organizatoriem nosūtījusi savu jaunāko grāmatu „Trejādas saules. Meteoroloģiskā saule. Gaišā saule" ar šādu vēlējumu: „Lielās talkas dienā ir pieredzēts gan sniegs, gan skarbi vēji, gan drēgns laiks, bet par spīti tam talcinieki katru gadu ir izdarījuši milzīgu darbu tīras un sakoptas Latvijas labā. Vēlu visai Lielās talkas kustībai un katram talciniekam – gaišu sauli un izturību jūsu svētīgajā darbā."

Rūpējas visu gadu

Lielās talkas dienā „Stars" iegriezās Lubānā – vienā no novadiem, kur katru gadu aktīvi atbalsta sakopšanas talku un strādā tieši Lielās talkas dienā, kaut gan, protams, pavasara sakopšanas darbi sākas labu laiku pirms tās un tajos aktīvi iesaistās gan skolēni, gan pieaugušie, gan ES stipendiāti jeb „simtlatnieki". Par to, ka lubānieši ļoti rūpējas par savu pilsētu, savu novadu un daudz dara, lai tas būtu tīrs un skaists visu gadu, liecina gan sakoptais centrs, gan māju pagalmi, gan ceļmalas, kur nemētājas plastmasas pudeles, skārda kārbas, stikla pudeles un citi atkritumi, vismaz ne tik uzkrītoši kā citur, jo tie regulāri tiek salasīti. Par to, ka Lubānas pilsēta tiek sakopta arī ikdienā, liecina arī trotuāri, kur nemana ielu kaisīšanai ziemā izmantotās smiltis, jo tās ir saslaucītas.

Lielās talkas dienā čakli rosījās gan pieaugušie, gan bērni, kas uz talku bija atnākuši kopā ar vecākiem vai vecmāmiņām. Skolēni gan savas skolas teritoriju bija sakopuši jau iepriekš – 28. aprīlī. Aktīvi talkā, iestādot trīs ozolus un bērzus, piedalījās arī Lubānas novada domes vadība un pašvaldības administrācijas darbinieki. Starp talciniekiem sastapām gan Lubānas domes priekšsēdētāju Tāli Salenieku, gan pašvaldības izpilddirektoru Ivaru Bodžu, gan īpašuma apsaimniekošanas speciālistu Gunti Stalbovu, gan kancelejas vadītāju Mārīti Kotāni, gan Lubānas novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju Sandru Līcīti, gan daudzus citus. Lielu darbu gan talkas dienā, gan pirms tās paveica LELB Lubānas draudzes aktīvisti kopā ar mācītāju Gunti Želvi, sakopjot draudzes īpašumus, tai skaitā Mācītājmuižas apkārtni, šo vairākus gadus neskarto teritoriju. Čakli talcinieki strādāja arī Visagala kapos Meirānos un citviet Lubānas novadā.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 07.05.2011.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px