Kad maijs nāk ar reibinošo ievu ziedēšanu un nebeidzamajiem putnu treļļiem, tuvojas baltās muzeju naktis.
Pasākums ir starptautisks, tāpēc visā Eiropā plaši atzīmēts, arī ļoti daudzos Latvijas muzejos. Šogad Muzeju nakts tēma ir „Kaimiņi", laiks – 14. maija vakars un nakts. Tie muzeji, kuri atbalsta un paši aktīvi iesaistās pasākumā, aicina jebkuru apmeklētāju ierasties muzejā līdz pat vieniem naktī, jo šī ir tā retā iespēja, kad ēkas un telpas būs vaļā. Kāpēc gan neizbaudīt nakts romantiku muzejā? Varbūt tas ir kas īpašs un neparasts?
Ja esi nolēmis doties uz Ērgļu novadu, tad sāc ar Meņģeļu muzeju, jo tur jau pulksten 15 notiks izstādes „No 70 līdz 100" atklāšana, kurā būs redzami TLMS „Ērgļi" rokdarbnieču Lonijas Bērzkalnes un Līvijas Grozas darbi. No pulksten 18.30 līdz 22 notiks tuvāku un tālāku kaimiņu satikšanās ar lielīšanos, izrādīšanos un sevis parādīšanu citiem. Būs jauka andelēšanās un umurkumurs visa vakara garumā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 07.05.2011.
Autore: ZINTA SAULĪTE,
Braku muzeja galvenā speciāliste