Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Vakar vārda dienu svinēja Gaidi, Didži

Redakcija

Autors • 06.05.2011.

Vakar vārda dienu svinēja Gaidi, Didži
Burtu lielums

Gan es, gan māsa Lelde par savu vārdu varam pateikties Rainim, – vakar savā vārdadienā, tiekoties ar „Staru", atklāja DIDZIS BAUNIS. – Droši vien savā ziņā tas ir likumsakarīgi, jo gan tēvam – latviešu valodas un literatūras skolotājam -, gan mammai – sākumskolas skolotājai – Raiņa daiļrade bija tuva. Arī pats ar savu vārdu esmu ļoti apmierināts, tas ir samērā rets un reizē – īsts latviešu vārds.

Esmu dzimis Limbažos, lai gan vecāki tajā laikā strādāja Palsmanē. Kad man bija apmēram viens gadiņš, Palsmanē skola tika reorganizēta un ģimene pārcēlās dzīvot uz Cesvaini, tā ka faktiski sevi uzskatu par iedzimtu cesvainieti. Cesvainē tolaik tika atklāta ļoti progresīva skola – Cesvaines internātskola, kuras mērķis bija nodrošināt izglītības iespējas spējīgiem bērniem, kuriem varbūt apstākļi nebija tie spožākie.
Kad pārliecinoši iejautājos – vidusskolu beidzot, droši vien bija pašsaprotami, ka jāturpina pedagogu dinastija, Didzis smaidot krata galvu: – Nē, esmu beidzis Tehnisko universitāti un ieguvis inženiera elektriķa profesiju, taču augstskolu beidzu juku laikos. Un, lai gan man bija noslēgts līgums ar Cesvaines valsts šķirnes lopu audzētavu, ka trīs gadi ir šajā saimniecībā jānostrādā, jo viņi maksāja stipendiju, saimniecība jau bija izjukusi un man bija jāmeklē darbs citur. Tajā laikā alga skolā bija konkurētspējīga ar to samaksu, ko piedāvāja „Latvenergo", un es izvēlējos savā ziņā ierastu vidi – skolu. Šajos gados esmu mācījis fiziku un matemātiku Liezēres pamatskolā, Grostonas kristīgajā skolā, Lazdonā, Kusā. Kad izsludināja konkursu uz Cesvaines vidusskolas direktora amatu – pieteicos. Tajā laikā šeit bija pietiekami sarežģīta situācija, jāceļ jaunā skola, un man tas likās ļoti interesanti. Nu jau astoto gadu esmu šīs iestādes direktors. Bet, lai cik tas dīvaini būtu, toreiz, kad sāku strādāt, darbi likās padarāmāki nekā šobrīd. Līdz ar jaunās skolas uzcelšanu pavērušies jauni izaicinājumi, jaunas iespējas.
Didža un Jogitas ģimenē ir trīs bērni, un izrādās, ka vidējā meita Anna ir izvēlējusies turpināt pedagogu dinastiju. – Anna studē LU Fizikas un matemātikas fakultātē. Vecākā meita Stīna apgūst tulka profesiju Ventspils Augstskolā un patlaban studentu apmaiņas programmā atrodas Vācijā, bet jaunākais dēls Jānis mācās Madonas Valsts ģimnāzijas 9. klasē. Mans darbs ir gana saspringts, un ģimenei atliek maz laika, tāpēc teju vai katru gadu cenšamies visi kopā kaut kur paceļot – kā smejos, tā man ir laba iespēja kaut nedaudz atdot ģimenei nozagto laiku. Otrs nopietns vaļasprieks, kas reizē ir arī zināms naudas avots, – biškopība. Ļoti priecājos, ka visas manas bišu saimes (kopā 21) šo bargo ziemu ir veiksmīgi pārcietušas.

Autore: BAIBA MIGLONE

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px