Pagājušā gada rudenī Gaujas ielas iedzīvotāja vērsa laikraksta „Stars" un Madonas novada īpašumu uzturēšanas nodaļas uzmanību uz nesakoptību, kāda valda Raiņa ielas 22 pagalma mājiņā. Tur bija izveidota teju vai nelegālā izgāztuve, kā arī blakus pamestajos šķūnīšos apmetušies bezpajumtnieki.
Toreiz Madonas novada īpašumu uzturēšanas nodaļas labiekārtošanas darbu speciāliste Gita Lutce solīja šo vietu apskatīt kopā ar kārtībnieku un sazināties ar nekoptā īpašuma īpašnieku. Taču pagājušajā nedēļā redakcijā atkal vērsās kāda madoniete, kam arī ikdienā sanāk staigāt gar Raiņa 22, un tur nekāda kārtība vēl joprojām neesot ieviesta.
– Domāju, varbūt šo piemēsloto vietu varētu sakopt Lielās talkas laikā, taču tas nebūtu godīgi pret iedzīvotājiem, kam ar tās nesakoptību nav nekāda sakara. Par īpašumu jārūpējas tā īpašniekam – vai ir kaut kas darīts lietas labā? – sieviete jautāja.
Sazinoties ar Gitu Lutci, kļuva zināms, ka pēc pirmās publikācijas īpašums patiešām ticis apsekots un Madonas novada kārtībnieks sastādījis administratīvo protokolu par Madonas novada saistošo noteikumu Nr. 33 „Madonas novada pašvaldības teritorijas un tajā esošo būvju uzturēšanas un tām piegulošo publiskajā lietošanā esošo teritoriju kopšanas noteikumu" neievērošanu. Viņa novērojusi, ka vienubrīd īpašnieki sarosījušies un atkritumus sākuši vākt konteinerā, taču pēc laika šis entuziasms, acīmredzot, noplacis.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 07.05.2011.
Autore: LAURA VOITIŅA