Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Grozījumi noteikumos skars skolēnus

Redakcija

Autors • 04.05.2011.

Grozījumi noteikumos skars skolēnus
Burtu lielums

Šobrīd Madonas novadā ir spēkā Saistošie noteikumi Nr. 14 „Par sabiedrisko kārtību Madonas novadā". Nesen tajos tika veikti grozījumi, kas attiecas uz skolēniem par smēķēšanu, atrašanos alkohola reibumā vai citu apreibinošo vielu iespaidā sabiedriskās vietās, kā arī atrašanos interneta salonos stundu laikā un izglītības iestāžu Iekšējās kārtības noteikumu neievērošanu. Tie tiks publicēti „Madonas Novada Vēstnesī" maijā, un nākamajā dienā pēc publicēšanas grozījumi stāsies spēkā.

Lūdzu Madonas novada pašvaldības kārtībnieku Alenu Dzeni iepazīstināt ar izdarītajiem grozījumiem: – Aktualizējās problēma par smēķēšanu skolās kopumā –
jebkurā vidusskolā ir skolēni, kas smēķē. Administratīvo pārkāpumu kodekss jau paredz sodus par nepilngadīgā smēķēšanu, kas ir jaunieši vecumā no 14 līdz 18 gadiem. Ir vēl skolēni vecumā līdz 14 gadiem – mazgadīga persona, kā arī skolēni, kas sasnieguši pilngadību. Veiktajos grozījumos uzsvaru likām uz to, ka visu vecumu jaunieši, kas mācās izglītības iestādē, stundu un skolas pasākumu laikā smēķēt nedrīkst. Ir arī ieviests termins „izglītojamais" – skolēns, audzēknis, students vai klausītājs, kas apgūst izglītības programmu izglītības iestādē vai pie privātpraksē strādājoša pedagoga. Tātad, ja pilngadīga izglītojamā persona smēķē sabiedriskās vietās mācību stundu laikā, starpbrīžos vai skolas rīkoto pasākumu laikā, tai izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz 10 latiem, ja mazgadīga persona – brīdinājumu izsaka vai naudas sodu līdz 40 latiem uzliek vecākiem. Ja jautā, kāpēc pilngadīgai personai aizliedz smēķēt, jāatgādina, ka, pirmkārt, tie ir skolēni un smēķēts parasti tiek bariņos, kur ir gan pilngadīgie, gan nepilngadīgie, gan mazgadīgie. Šie grozījumi, kas paredz, ka arī pilngadīgu izglītojamo var sodīt par smēķēšanu stundu laikā, manuprāt, arī izslēgs iespēju nodot cigaretes jaunākiem skolēniem, kas atnākuši līdzi bariņā. Otrkārt, pēc smēķēšanas visi aiziet uz skolu, un kāpēc gan nesmēķējošam skolēnam būtu jāsēž stundās blakus pēc cigarešu dūmiem smakojošam klasesbiedram?


Plašāk lasiet laikrakstā STARS 05.05.2011.

Autore: LAURA VOITIŅA

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px