Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Saimniekojam savā mežā

Redakcija

Autors • 03.10.2007.

Saimniekojam savā mežā
Burtu lielums

Valsts meža dienesta (VMD) Konsultāciju pakalpojumu centrs septembra nogalē Jumurdas pagasta „Kalna Antēnos" rīkoja izbraukuma semināru „Saimniekojam savā mežā".

Pasākuma mērķis bija popularizēt jaunaudžu kopšanas nepieciešamību meža īpašnieku mežos. Tā kā rudens ir jaunaudžu kopšanai piemērotākais laiks, bet meža īpašniekiem ir daudz neskaidrību šajos jautājumos, ar atraktīvu darbību tika parādīts, kāds ir ceļš no platības, kurā jāveic jaunaudžu kopšana, līdz brīdim, kad tās tiek atzītas par atjaunotām.

Pasākumā piedalījās Cēsu, Madonas un Ogres rajona komandas, to sastāvā bija meža īpašnieki, mežziņi un mežsargi. Kā eksperti tika pieaicināti Cēsu, Limbažu, Madonas, Rīgas – Ogres, Ziemeļaustrumu un Ziemeļvidzemes – virsmežziņi. Pasākumu organizēja VMD Konsultāciju pakalpojumu centra Aizkraukles, Alūksnes, Balvu, Cēsu, Jēkabpils, Limbažu, Madonas, Ogres, Preiļu, Valmieras, Valkas nodaļas vadītāji un mežsaimniecības konsultanti.

– Vērienīgs pasākums Vidzemes zonā, lai tuvinātu saikni: mežu īpašnieks-konsultants-tiešais darba darītājs, – tikšanos vērtē Valmieras rajona konsultāciju pakalpojuma centra vadītājs Dzintars Alksnis. – Konsultāciju pakalpojumu centrs Valsts meža dienestā pilda pakalpojumu funkcijas; mežsargi, mežziņi, virsmežniecības veic ierēdņu funkcijas saistībā ar kontroli, ar meža likuma izpildi, citiem normatīvajiem aktiem. Pamazām iepazīstamies arī cilvēciski, dalāmies pieredzē. Mežā nevar uzrakstīt gatavu recepti – ir dažādi apstākļi un situācijas. Meža grāmatu izlasīt pilnībā nevar, taču, daloties pieredzē, kopīgi atrodam labāko risinājumu.

– Ar mežu ir tāpat kā ar cilvēku: īpašu rūpību tas prasa jaunībā, – uzsver Valsts meža dienesta meža atjaunošanas un kopšanas daļas vadītāja Lilija Sudraba. – Jaunaudzes pēc vecuma varam pielīdzināt tīņu gadiem, un tik, cik tajās ieliksim jaunībā, vēlāk dabūsim arī atpakaļ.
– Priecē, ka pasākums notiek mūsu teritorijā, – no savas puses saka Valsts meža dienesta Madonas virsmežniecības virsmežzinis Arvīds Greidiņš. – Paldies Ērgļu mežniecībai, kas sadarbībā ar Steķa kungu piedāvāja tik piepildītu dienu. Skaistas tradīcijas ir jāturpina, tāpēc priecātos, ja mežu īpašnieki koptu jaunaudzes – tā ir visu mūsu bagātība.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 04.10.2007.

Autore: INESE ELSIŅA

LAIMDOTAS IVANOVAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px