Nogādājuši ceļojošo komandu balvu dambretē Viļānos, madonieši metās cīņā par tās atgūšanu Madonas novadam. Kopā ar divām Madonas novada komandām par to sacentās arī divas Viļānu novada, kā arī Daugavpils pilsētas un novada komandas.
Žēl, ka transporta dēļ nepiedalījās cēsnieki, kā arī trīs komandas no Lietuvas. Tomēr cīņas visu dienu risinājās jo spraigi, jo trīs komandas bija spēkos līdzvērtīgas. Potenciālie favorīti bija no Saikavas komandas (Aivars Briedis, Mārtiņš Šulmanis, Valdis Mass, Aina Ivanova), taču pāris sīkas neveiksmītes sacensību pirmajā kārtā būtiski ietekmēja komandas punktu ražu dienas noslēgumā. Kaut arī individuāli tika savākts visvairāk punktu (27) un visi komandas dalībnieki pie saviem galdiņiem ieņēma vietas pirmajā trijniekā, bet Aivars Briedis bija pat pirmais pie komandas otrā galdiņa, divām komandām punktu skaits bija par vienu lielāks un saikaviešiem nācās samierināties ar bronzas medaļām un kausu par trešo vietu. Pēc koeficientu aprēķināšanas pie otrās vietas tika Daugavpils novada dambretisti. Lielu prieka izpausmi izrādīja dzelzavietis Jāzeps Juhne-vičs, jo viņa noorganizētā komanda ar dēliem Maigoni un Jāni, kā arī Viju Ritiņu (dzim. Priednieci) sastāvā, startējot ar komisku nosaukumu „Jezupa mafija", ieguva kausu un zelta medaļas par izcīnīto pirmo vietu, kā arī galveno ceļojošo balvu uz visu gadu. Pie tam Vija bija vienīgā no 36 dalībniekiem, kas sacensības beidza ar simtprocentīgu punktu guvumu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 05.05.2011.
Autors: M. VĪRS
Foto no arhīva