"Latvijas valsts mežu" uzņēmuma "Sēklas un stādi" kokaudzētavā "Podiņi" šopavasar pēc noslēgtajiem līgumiem realizē stādus ne tikai mežsaimniecībām, bet arī eksportam.
Kā pastāstīja kokaudzētavas vadītājs Jānis Siksalietis, 800 000 egļu stādu ir aizvesti uz Zviedriju, 150 000 stādu – uz Igauniju.
– Lielāks ir egļu stādu noiets, kaut pieprasa arī bērzus un priedes. Ja privātie mežu īpašnieki vēlas šopavasar iegādāties stādus, jāpamostas tomēr ir mazliet agrāk. Lai pie stādiem tiktu zemnieku saimniecības, iepriekšējā gadā ir jāpiesakās. Daudzi saimnieki to jau zina, laikus cenšas noslēgt līgumus, līdz ar to stādus var iegādāties ar garantiju. Rudenī mums arī ir stādi, un tos, ko nepaņem mežsaimniecības, var iegādāties, – ja nokavēta stādīšana pavasarī, par rudens stādīšanu liek aizdomāties kokaudzētavas vadītājs.
"Podiņu" siltumnīcām šopavasar pievienojusies vēl viena jauna siltumnīca, iespējams, vienīgā Baltijā – pēc spāņu konstrukcijas. Tajā tiks audzēti egļu stādi. Pēc Jāņa Siksalieša stāstītā, darba apjoms ir palielinājies: – Sēšanas plāns šogad ir liels –
paredzēts iesēt 13 miljonus egļu, 1,2 miljonus bērzu un 1,2 miljonus priežu. Šogad plānotais kopējais realizācijas apjoms ir 7,8 miljoni koku stādu, ko plānots pārdot izstādīšanai gan pavasarī, gan rudenī.
Autore: IVETA ŠMUGĀ