VARAKĻĀNOS rīt, 29. aprīlī, 20 gadu jubileju svinēs Varakļānu mūzikas un mākslas skolas kolektīvs.
Skola dibināta 1991. gada 1. septembrī kā Varakļānu mūzikas skola un 1995. gada 1. septembrī kā Varakļānu mūzikas un mākslas skola. Mācību iestādes direktore ir Iveta Gailuma, programmu „Vizuāli plastiskā māksla" vada Ieva Locāne, programmu „Mūzika" – Agnese Solozemniece.
Skolas absolventi, tagadējie skolēni un viņu vecāki uz mūzikas skolas jubilejas koncertu aicināti Varakļānu kultūras namā, pēc tam turpinājums sekos skolas telpās.
Skola savu piedāvājumu iesāka ar trim nodaļām: akordeona, trompetes un klavierapmācības spēli. Šobrīd mācību iestādē darbojas šādas programmas: taustiņinstrumentu spēle – klavierspēle – kopš 1991. gada (pedagogi: Agnija Strūberga, Agnese Solozemniece); akordeona spēle – kopš 1991. gada (pedagoģe: Sandra Solozemniece). Stīgu instrumentu spēle – vijoļspēle – darbojas kopš 2004. gada (pedagoģe: Solvita Krišāne). Pūšaminstrumentu spēle – trompetes spēle –
darbojas kopš 1991. gada (pedagogs: Jānis Sārnis); flautas spēle darbojas kopš 2001. gada (pedagogs: Romāns Ivanovs). Vizuāli plastiskā māksla darbojas kopš 1995. gada (pedagogi: Ieva Locāne, Ieva Melne-Mežajeva, Agnese Grandāne, Māris Gruduls). 2007. gadā darbu uzsāka programmas: pūšaminstrumentu spēle – klarnetes spēle, saksofona spēle (pedagogs – Romāns Ivanovs). 2009. gadā darbu uzsāka vēl viena jauna programma – vokālā mūzika – kora klase (pedagoģe – Agnese Solozemniece).
Varakļānu mūzikas un mākslas skolā šajā mācību gadā iespējams apgūt arī sitaminstrumentu spēli – bungas, ksilofonu, tiek domāts par marimbas iegādi.
Autore: INESE ELSIŅA