Madonā mītošā stārķa liktenis joprojām uztrauc daudzus iedzīvotājus.
Kāda no „Stara" lasītājām jau ir sazinājusies ar Rīgas Nacionālo zooloģisko dārzu un noskaidrojusi, ka zooloģiskā dārza darbinieki būtu ar mieru putnu paņemt pie sevis, pēc gredzena pārbaudīt tā piederību (iespējams, tas izmucis no kāda zvēru dārza vai zooloģiskā dārza) un parūpēties par to.
Vienīgā problēma ir tā, ka svēteli nepieciešams uz zooloģisko dārzu aizvest. Ja kādam „Stara" lasītājam, dabas draugam, ir iespēja un atbilstošs transports stārķa pārvadāšanai, pilsētas iedzīvotāji būtu ļoti pateicīgi, ja putns tiktu nogādāts uz Rīgu, kur par tā tālāko likteni jau parūpētos zooloģiskā dārza darbinieki. Pirms putnu vest, būtu ieteicams sazvanīt zooloģisko dārzu (t. 7518669 vai 7540444) un informēt tā darbiniekus, ka stārķis tiks pārvests, kā arī painteresēties, kā to drošāk un putnam mazāk traumējoši izdarīt.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS