„Stars" saņēma madonieša Ārija Sekstes vēstuli, kurā tās autors norādīja uz apmaļu bojājumiem, kas kļuva ieraugāmi, nokūstot sniegam.
Madonā Akmeņu ielas rekonstrukcijas būvdarbi iesākās pagājušajā gadā. Ielas braucamajai klātnes daļai un trotuāram tika pilnībā iebūvētas apmales, tā saucamās bordas. Novēroju, ka bordu iebūves darbi tika pildīti precīzi, labā darba kvalitātē, bet pēc sniega nokušanas atklājās, ka bordu iebūvētāju darbs netiek cienīts. Viena daļa no tām izskatās, it kā tās būtu apgrauzis „dinozaurs". Daļa ir izsistas no iebūves, salauztas. Skatoties uz postījumu, paveras drūma aina. Postījums notika ziemā, vienas dienas laikā, kad ielas braucamo daļu paplašināja no sniega divi spēcīgas jaudas sniega tīrītāji, kuri, sniegu stumjot pāri apmalēm, nepacēla mehānisma lāpstu. Domāju, šādi postījumi varēja nenotikt, ja darba devējs būtu laikus informējis sniega tīrītāju tehnikas vadītājus, ka sniegs jāstumj pāri bordām, paceļot lāpstu, lai tās netiktu bojātas.
Tagad paliek jautājums – kas maksās par bojāto bordu nomaiņu, jo remontēt nav iespējams. Ja remontēs, tad – lāpīts paliks lāpīts, ar nepatīkamu skatu uz ilgiem laikiem.
Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris atzina, ka ar situāciju Akmeņu ielā vēl nav paguvis iepazīties, jo par apmaļu bojājumiem uzzinājis vien tagad, tādēļ to komentēt nevar, taču, ja atklāsies, ka bojājumi radušies, īpašumu uzturēšanas nodaļas transportam tīrot sniegu, tad ar tā spēkiem sabojātās apmales arī būs jālabo vai jāmaina, jo būvnieks šo darbu par saviem līdzekļiem, visticamāk, neveiks.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto