Lielajā ceturtdienā, 21. aprīlī, pulksten 21 tiks atklāta ekumeniska lūgšanu kapela Madonā, Raiņa ielā 5.
Šādas vietas izveides iecere radās pagājušajā gadā. Madonas novada pašvaldība atbalstīja trīs garīdznieku – priestera Riharda Rasnača, mācītāja Hansa Jensona un Valda Strazdiņa – lūgumu izīrēt bijušās kafejnīcas „Akācija" māju, lai to sakārtotu un tur notiktu nepārtrauktas lūgšanas. Bija nepieciešams veikt gan iekštelpu remontu, gan fasādes atjaunošanu, apkārtnes sakopšanu. Pat, ja visi darbi vēl nav pabeigti, tomēr telpa jau ir piemērota lūgšanām. Ir gan lūgšanu soli, gan svečturi, krusts, atjaunotais altāris, kas atvests no Smiltenes vecās katoļu baznīcas.
Pēc Kunga Pēdējo vakariņu Mises (sākums plkst. 19) no katoļu baznīcas dosies procesija, kurā Vissvētāko sakramentu (dievmaizi) svinīgi pārnesīs uz jauno kapelu. Tur, piedaloties katoļu un luterāņu garīdzniekiem, tiks iesvētīta kapelas telpa.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 19.04.2011.
Autors: RIHARDS RASNACIS,
priesteris