To, ka lauku saimnieku interese par jauno platībmaksājumu sezonu ir liela, apliecināja pilnā Madonas patērētāju biedrības zāle, kur 7. aprīlī notika seminārs.
Lai stāstītu par valsts un ES atbalstu lauksaimniecībai un lauku attīstībai 2011. gadā, bija ieradies Viduslatvijas reģionālās lauksaimniecības pārvaldes vadītāja vietnieks Valdis Mežsargs un ES tiešo maksājumu daļas vadītāja Anna Stiebriņa.
Kā lika saprast Valdis Mežsargs, valsts subsīdijās šogad atvēl 6 miljonus latu, un tas taupības
apstākļos nav 3% no budžeta. Tomēr ir paredzēts atbalsts ciltsdarbam 5 miljonu latu apmērā, līdz ar to kopējā summa ir līdzvērtīga pērnā gada līmenim. Kā norādīja lektors, atbalstu var saņemt caur dzīvnieku audzētāju asociācijām, kurās pretendenti ir iestājušies.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 14.04.2011.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto