Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

„Sinfonietta Rīga”

Redakcija

Autors • 13.04.2011.

Burtu lielums

30. aprīlī pulksten 19 Madonas kultūras namā pirmo reizi uzstāsies Valsts kamerorķestris „Sinfonietta Rīga" kopā ar jauno un talantīgo latviešu vijolnieci Janu Ozoliņu.

Mākslinieki piedāvā baudīt skaistu mūziku – Antonio Vivaldi „Gadalaikus" un Franča Šūberta Trešo simfoniju.

Koncertā jaunā un talantīgā Grācas mūzikas augstskolas profesora Borisa Kušņira studente, ilggadēja kamerorķestra „KREMERata Baltica" dalībniece, vijolniece Jana Ozoliņa kopā ar „Sinfonietta Rīga" atskaņos vienu no vispopulārākajiem klasiskās mūzikas skaņdarbiem – Antonio Vivaldi vijoļkoncertu ciklu „Gadalaiki", kurā apvienoti četri vijoļkoncerti. Gadalaiku koncerti ir agrīns programmatiskās mūzikas paraugs, kurā komponists attēlojis dažādas dabas un sadzīves ainas, ar patiku ierakstīdams tās partitūrā. „Sinfonietta Rīga" izpildījumā dzirdēsim arī Franča Šūberta Trešo simfoniju, kas sacerēta astoņpadsmit gadu vecumā un ko rotā lendlera un tarantellas ritmi. Pie diriģenta pults Madonā – kamerorķestra mākslinieciskais vadītājs Normunds Šnē.
Kamerorķestris „Sinfonietta Rīga" ir dibināts 2006. gada vasarā. Tā mākslinieciskais vadītājs ir obojists un diriģents Normunds Šnē. Būtiski, ka „Sinfonietta Rīga" spēlē madoniete, Madonas mūzikas skolas, E. Dārziņa mūzikas vidusskolas un Berlīnes mūzikas augstskolas absolvente Marta Jagmane. Kopš 2009.-2010. gada sezonas Marta te spēlē kā orķestra jaunā koncertmeistare.

Autore: INESE ELSIŅA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px