Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Jums patīk kritalas, mums — tukšums!

Redakcija

Autors • 06.04.2011.

Burtu lielums

31. martā viesu mājā „GaiziņStars" notika Vestienas aizsargājamo ainavu apvidus dabas aizsardzības plāna pēdējās redakcijas apriešana. Dokumenta izstrādātāji – Vestienas aizsargājamo ainavu apvidus attīstības padome (VAAAAP), uzraudzītāji – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), kā arī potenciālie ieguvēji – Madonas un Ērgļu novada pašvaldību pārstāvji – ilgi mēģināja vienoties, bet, šķiet, tā arī nevienojās par galvenajiem pagaidām unikālās teritorijas pastāvēšanas principiem.

Šādu pašvaldībām nepieciešamu vides attīstības plānu Latvijā jau ir pāri pussimtam. Nav dzirdēts, ka jel kādā citā novadā amatpersonas pret vietējo dabas bagātību apzināšanu un speciālistu ieteikumiem to saudzēšanā būtu izturējušās tik neieinteresēti un naidīgi kā „GaiziņStarā" sanākušie Vestienas un Bērzaunes pagasta pārvalžu vadītāji kopā ar Madonas novada domes pārstāvi. Novada varasvīru pārsteidzošo agresivitāti pret apspriežamo attīstības programmu manāmi iedvesmoja Gunāra Ķirsona uzņēmumu pārstāve, kas, izskatījās, ne tikai pārnestā, bet tiešā nozīmē te pieradusi durvis spert ar kāju. Vai viņi to uzskatīja par apdraudējumu labai Latvijai vai labai personīgai iztikšanai, grūti spriest. Dāmas un treju kungu vēlme, spriežot pēc paštaisniem, uzstājīgiem komentāriem, bija jau tā ilgās ņurcīšanas gaitā noliesējušā, bezzobainā dabas aizsardzības plāna galīga izgāšana.
Jebkurš saprātīgs un izglītots cilvēks saprastu, ka novada interesēs labāk pieņemt tādu, nekā nekādu dokumentu. „Lido" sieva un vietējie priekšnieki pret saprātīgu liegumu vai ierobežojumu piedāvājumiem Gaiziņkalna dabas parkā VAAAAP un VARAM speciālistiem nenogurdami blieza pretī visai pašraksturojošus domu graudus: „A kas mums par labumu? Dabas aizsardzība ir absurds! Jums patīk kritalas, mums patīk tukšums! Nesaprotu, priekš kam tas vajadzīgs!? Jūs bijāt muļķības ierakstījuši! Ko eksperti iedomājas! Nav zinātniska pamatojuma! Nav metodikas! Nevajag! Kāpēc ierakstīts – „ainavisks ceļš" – lai nevarētu to asfaltēt? Plānoto liegumu procentu izņemt!" utt.


Plašāk lasiet laikrakstā STARS 07.04.2011.

Autors: DAINIS ĪVĀNS

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px