Marta pēdējā dienā, pēc Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) operatīvajiem datiem, bezdarba līmenis salīdzinājumā ar februāri samazinājies par 0,1 procentpunktu un bijis 14,4%.
Kopumā NVA reģistrēts 163 461 bezdarbnieks. NVA datubāzēs pieejama 2441 vakance, līdz ar to uz vienu darba vietu vidēji pretendē 67 bezdarbnieki. Neliels kritums pret februāri bezdarba rādītājos ir arī Madonas reģionā.
– Šobrīd uzskaitē ir 3558 bezdarbnieki, tas ir par 12 mazāk nekā februāra beigās. Procentuāli bezdarba līmenis reģionā ir 18,6, par 0,1% mazāk nekā pirms mēneša, –
informēja NVA Madonas filiāles vadītāja Lidija Kraukle.
Nelielo kritumu viņa skaidroja ar to, ka, tuvojoties pavasarim, darbu dažviet atsāk lauksaimnieki. Šāda tendence ir vērojama katru gadu – nākot vasarai, bezdarba līmenis krīt, bet rudens pusē – atkal pieaug.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 05.04.2011.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto