Ar laikraksta „Stars" palīdzību kāds lasītājs vēlējās noskaidrot, vai SIA „Madonas namsaimnieks" vēl joprojām pieņem veco sadzīves tehniku. Ja tas, piemēram, ir ledusskapis, vai tam jābūt neizkomplektētā veidā?
SIA „Madonas namsaimnieks" valdes loceklis Guntars Dzenis sniedza atbildes uz lasītājam interesējošiem jautājumiem: – Veco sadzīves tehniku joprojām var nodot SIA „Madonas namsaimnieks" 24 stundas diennaktī, 365 dienas gadā. Arī pēc darba laika un brīvdienās nolietojušos elektrotehniku var vest uz Augu ielu 29 Madonā, jo tur vienmēr atrodas sargs, kas to varēs pieņemt. Atbildot uz jautājumu par ledusskapjiem, jāatzīst, ka vēlams, lai tie būtu neizkomplektētā veidā, jo šajā sadzīves tehnikā tomēr atrodas freons. Arī citu sadzīves tehniku labāk būtu nodot neizjauktā veidā. Nodot var jebko, kas saistīts ar sadzīves tehniku, – virtuves sadzīves tehniku, datortehniku, fēnus, gludekļus un tamlīdzīgi.
Elektroniskās iekārtas satur gan cilvēkiem, gan dabai kaitīgas vielas, kas, ja netiek pareizi ekspluatētas pēc sadzīves tehnikas nolietošanās, var nonākt vidē un radīt neatgriezenisku kaitējumu. Jebkura no mūsu mājās esošajām elektroierīcēm ar laiku nolietojas un kļūst par atkritumiem. Neapšaubāmi, no atkritumiem apzinīgi jāatbrīvojas visu cauru gadu, taču pavasara tuvošanās, iespējams, kādam liks sarosīties un nodot nevajadzīgo, nolietojušos elektrotehniku.
Autore: LAURA VOITIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto