Pēc pirmā sarunu vakara Madonas novada bibliotēkā pavisam nemanot aizritējis atkal viens šā gada mēnesis. Marta pieskārieni skāruši Madonu, arvien vairāk gaismas, arvien vairāk siltuma – dabā un mūsos.
31. martā pulksten 17 laipni aicinām Ausekļa, Blaumaņa un Pumpura ielas saimniekus, iedzīvotājus, tos, kas šīs ielas tā vai cita iemesla dēļ sauc par savām, uz otro sarunu vakaru, lai izgodātu autorus, kuru vārdus tās nes, namus, vietas un cilvēkus, atcerētos, padomātu, skatītu senas un tikko tapušas fotogrāfijas.
Pa šo laiku saņemti zvani, pirmajā tikšanās reizē iegūtas fotogrāfijas, vēstules, atmiņu stāstījumi, kas lieti noderēs novadpētniecības materiālu krājumam. Studijā „Grafs" tapuši redzējumi: autori un to vārdā nosauktās ielas. Gan materiāli, gan bērnu konkursu darbiņi pamazām veido velti pilsētai jubilejā.
Šoreiz ceram uz vēl lielāku iedzīvotāju atsaucību, jo tik daudziem atmiņas un pašreizējā ikdiena saistās ar Blaumaņa ielu, kas šķērso Madonu no Saieta laukuma –
agrākā Tirgus laukuma – līdz pat pilsētas malā esošajiem Madonas pilsētas kapiem. Ja Raiņa ielu varētu saukt par pilsētas vertikāli, tad Blaumaņa iela un Saules iela –
tādas piezemētas, pamatīgas horizontāles.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 29.03.2011.
Autore: SARMĪTE RADIŅA,
Madonas novada bibliotēkas
vecākā bibliotekāre