Šomēnes noslēdzas pirmais pusgads, kopš Madonas Valsts ģimnāzijā skolēniem ir iespēja apgūt mediju praksi.
Ģimnāzija šo mācību gadu uzsāka ar jauninājumu ārpusklases nodarbību piedāvājumā, izveidojot mediju klasi, kurā skolēniem tiek pasniegtas teorētiskas un praktiskas mediju zinības.
Šobrīd skolēni jau apguvuši žurnālistikas pamatprincipus un aktīvi darbojas filmēšanas un montāžas prasmju apguvē. Lai to nodrošinātu, Madonas Valsts ģimnāzijā iegādāts tehniskais aprīkojums – videoaprīkojums un montāžas datori. Skolas direktore Vanda Maderniece stāsta, ka šāds ārpusklases nodarbību piedāvājums vidusskolas klasēm ir šobrīd vienīgais Vidzemē un, iespējams, arī Latvijā. „Mūsu skolēni, kuri interesējas par video, foto un žurnālistikas jomu, jau laikus var apgūt pirmās prasmes nākotnes profesijas izvēlē, kas attiecīgi palielina mūsu skolēnu konkurētspēju tālākajā augstskolas izvēlē un darba tirgū."
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 29.03.2011.
Autore: AIVA LOGINA,
MLEDU projekta vadītāja