Varakļānu dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmums nodarbojas arī ar siltuma apgādi pilsētas iedzīvotājiem un iestādēm.
Situāciju pirms apkures sezonas atklāj dzīvokļu un komunālā uzņēmuma vadītājs Andris Broks: – Par siltumu pilsētā gādā mūsu uzņēmums, kura pārziņā ir trīs katlumājas, bet ir arī vēl daži citi siltuma apsaimniekotāji. Gandrīz vai par daudz tādai nelielai pilsētai. Būtu jābūvē jauna vienota katlumāja, jānomaina siltumtrases, tad apkure iznāktu lētāka.
Ja rakstītu projektu, nezinu, vai tik mazai pilsētai saņemtu atbalstu. Parasti apkures pakalpojumus iedzīvotājiem un dažiem pašvaldības uzņēmumiem sākam oktobra vidū, droši vien tā būs arī šogad.
Protams, problēmas ar apkuri ir vienmēr. Kurinām ar malku, cenšamies to sagādāt, vēl vajadzīgas arī ogles. Slēdzam līgumus ar piegādātājiem.
Tagad jau malkas paliek arvien mazāk, vairumu koku pārstrādā lietkoksnē. Iepriekšējās ziemās siltumu esam nodrošinājuši, taču viss notiek ar zaudējumiem, nevis peļņu.
Problēmas ir arī ar parādniekiem, kā jau visur. Cenas pašvaldība sen nav cēlusi, cenas ceļas tikai kurināmajam.
Turpmāk būs jādomā kaut kas jauns, lai iedzīvotāji nesaltu. Nē, parādniekus necenšamies sūdzēt tiesā, izprotam arī viņu situāciju, jo redzam, ka klienti tomēr cenšas maksāt pēc savām iespējām. Ar tiesāšanos diezin vai rezultāts būtu labāks.
Autore: ASTRA ZAGORSKA