„Stars" jau rakstīja par Madonas apriņķa vokālo ansambļu skates rezultātiem. Tie bija pārsteidzoši labi, jo visi kolektīvi ieguva I vai II pakāpes diplomus.
Žūrijas komisijas priekšsēdētājs, Madonas koru apriņķa virsdiriģents Ārijs Šķepasts atzina, ka divas stundas paskrēja, klausoties burvīgus priekšnesumus. „Vokālos ansambļus dzirdēju arī pagājušajā gadā, šis gads pienesis labas vēsmas. Ansambļu sniegums kļuvis jautrāks, dzīvespriecīgāks, varu teikt, ka arī meistarīgāks. Nesen darbu sācis un skatē pirmo reizi piedalījās senioru sieviešu ansamblis „Vēlziedes". Šis ansamblis iezīmējās ar īpašu cilvēcisku siltumu. Kundzes tik mīļi sadziedājās, ka mani kā mūziķi tas ļoti uzrunāja. Attieksme pret tekstu, cilvēciskais siltums klausītājiem vienmēr ir patīkams."
Madonas mūzikas skolas direktora vietniece Ingrīda Gailīte ansambļu sniegumu salīdzināja ar laiku pirms 30 gadiem. „Sniegums ir nesalīdzināmi pārāks, ir izauguši daudzi labi ansambļi. Līmenis ir tik augsts, ka gribas jau runāt par vokālo ansambļu „mafiju"."
Var piekrist pasākuma vadītājai – Ļaudonas pagasta kultūras nama direktorei Signei Smirnovai, ka dziesma jau nesastāv tikai no mūzikas un vārdiem. Svarīgas ir arī pašu dziedātāju caur dziesmu atklātās fantāziju gleznas un emociju krāsas. Nodot klausītājiem īpašo dziesmas izjūtu izdevās vairākiem skates dalībniekiem. Par to liecināja aplausi, īpaši pēc Dzelzavas pagasta sieviešu vokālā ansambļa „Variants" un Sarkaņu pagasta jauktā vokālā ansambļa snieguma. Kā pievienotā vērtība kolektīvu dziedājumam bija instrumentu – klavieru, vijoles, ģitāru, muzikālā loka – ienestās krāsas. Sieviešu kolektīvu lielajā pārsvarā īpašs šķita arī vīru vokālo ansambļu sniegums. Kā teica man zināma šķelmīga skatītāja: – Ar vīriem ir tā: vajag tikai uznākt, un jau ir skaisti…
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 26.03.2011.
Autore: INESE ELSIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto