Redzot, ka veikalos jau parādījušies vietējo dārzniecību audzētie gurķi, devāmies pie mūsu novada lielākajiem siltumnīcu dārzeņu audzētājiem uz Barkavas pagastu. SIA "Aiva G" siltumnīcās arī jau garumā pastiepušies gurķu stādi, agrāk stādītajiem tomātiem jau aizmetušies augļi, bet saimniece Silvija Grudule pirmo ražu sola tikai aprīļa beigās, iespējams, uz Lieldienām.
Pagaidām SIA "Aiva G" veikaliņā ir pašu izaudzētie lociņi, salāti podiņos un arī garšaugi, ko var audzēt uz palodzes.
– Redzot, ka laukā vēl tik biezas sniega kupenas, atceroties februāra salu, jāapbrīno, kā dārznieki ir spējuši savus stādus izlolot. Divas garas rindas ar tomātiem jau sola visai drīzu ražu.
– Tomātus, kam ir aizmetušies augļi, mums iedeva "Rītausmas" siltumnīcu saimniece, jo viņai stādi palika pāri. Tie bija atvesti no Somijas, ļoti agri stādīti – februāra otrajā pusē, – atklāj Silvija, sakot, ka šie tomāti varot pat apsteigt gurķus.
– Siltumnīcu gurķu nebūs tik agri, kā gribētos, jo tiem vajadzīgs lielāks siltums. Atceros gan, ka ir bijuši gadi, kad mums jau aprīļa pirmajā nedēļā bija savi gurķi. Nu nevaram mēs visu laiku kurināt, jācer taču, ka reiz paliks siltāks.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 26.03.2011.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto