10. un 11. martā Madonas novada pašvaldības delegācija četru cilvēku sastāvā viesojās Raplā, Igaunijā.
Delegāciju vadīja domes priekšsēdētāja vietniece Daiga Elga Ābola, uz Raplu devās arī izglītības un kultūras jautājumu komitejas vadītājs Valdis Vucāns, izglītības nodaļas vadītāja Solvita Seržāne un Kalsnavas pagasta pārvaldes vadītājs Artis Mūrmanis.
– Līdz šim sadarbība ar Raplas pašvaldību bija Madonas rajona pašvaldībai, – komentēja Valdis Vucāns. – No mums četriem neviens Raplā nebija bijis. Rapliešiem, protams, atmiņā ir iepriekšējā sadarbība, un arī mums ir informācija par to. Pagājušais gads bija reformu gads, tāpēc līdz Raplai oficiāla novada delegācija tā arī neaizbrauca. Tā kā šogad Raplas pašvaldība atzīmēja 120 gadu jubileju, nolēmām pie sadarbības partneriem doties. Līdzšinējo sadarbību viņi vērtē augstu, ir bijušas daudzas iestrādes, un atzinums ir tāds, ka iesāktais jāturpina. Protams, ne tādos apmēros, kā tas noticis kādreiz – tik lielu delegāciju apmaiņu tīri finansiāli pacelt nevarēsim, bet jāmeklē formas, kas iespējamas jaunajos apstākļos. Par to arī runājām, tiekoties Raplā. Igauņu atbildes vizīti plānojam Madonas 85 gadu jubilejas svinību laikā, kas notiks jūnija sākumā. Tad Madonā ieradīsies delegācija no Raplas un Kehtnas (ar Kehtnas pilsētu ilggadēja sadarbība ir Kalsnavas pagastam). Ir doma par pašdarbības kolektīva viesošanos, bet īpatnība ir tā, ka Raplai ir labi dziedātāji, lai gan dejotāji mūsu svētkiem būtu piemērotāki. Delegācijas sastāvu vēl precizēsim.
Vaicāts par divās dienās redzēto, Valdis Vucāns pastāstīja, ka apmeklēta Raplas un Kehtnas pašvaldība, Raplas Kultūras centrs, Kehtnas Ekonomikas un tehnoloģiju skola, Raplas Ūdensrozes ģimnāzija, Raplas Vispārējā ģimnāzija, Raplas sporta centrs, Raplas neklātienes skola, dienas centrs cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kā arī centrālā bibliotēka.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 24.03.2011.
Autore: INESE ELSIŅA