Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

“Stara” kausu un balvu izcīņai stafešu slēpojumā — 15 gadu

Redakcija

Autors • 23.03.2011.

“Stara” kausu un balvu izcīņai stafešu slēpojumā — 15 gadu
Burtu lielums

Svecīšu salūts jubilejas kliņģerī
"Stara" tradicionālajām sacensībām slēpošanas stafetē ir senāka vēsture, bet 20. martā sporta bāzē "Smeceres sils" noritējusī stafete notika jau 15. gadu, kopš tās ir piedzīvojušas atjaunošanu. "Stara" kausus jubilejas reizē izcīnīja slēpošanas kluba "Rīga" komanda – Raivis Zīmelis, Nauris Biķernieks un Rinalds Kostjukovs, kā arī "Mežmalas MTB" jaunietes – Krista Kupča, Laura Kupča un Daija Līva Aivare.

Par jubileju atgādinājām ar krāsainiem baloniem, ar svecīšu salūtu jubilejas kliņģerī. Kaut arī sniega "Smeceres sila" trasēs vēl bieza kārta, dalībniekiem jau bija vērojams pavasarīgs noskaņojums, jo šogad "Stara" kausu izcīņas sacensību norises diena gandrīz sakrita ar astronomiskā pavasara iestāšanos. Turklāt distanču slēpošanas kalendārā sporta bāzē "Smeceres sils" šīs bija beidzamās oficiālās sacensības, tātad – 4 mēnešu garās un sniegotās ziemas sezona pietuvojusies finišam.


Labām tradīcijām lemts dzīvot

Šogad "Stara" tradīcijām ir jubileju gads. Janvārī 20. reizi noritēja loterija laikraksta "Stars" abonentiem, bet laikraksta "Stars" balvu izcīņai stafešu slēpojumā atzīmējām 15 gadu. Jubilejas reizē stafetes dalībniekus uzrunāja laikraksta "Stars" galvenā redaktore Baiba Miglone: – Šī ir jau 15. reize, kad "Smeceres sila" trasēs tiek izcīnīti "Stara" kausi un laikraksta abonementi.

Bet, ja atskatāmies vēsturē, šai tradīcijai ir vēl senākas saknes pagājušā gadsimta 60. un 70. gados, un tieši tāpēc 1996. gadā "Stars" kopā ar toreizējās Madonas rajona padomes sporta dzīves organizatoriem nolēma atjaunot tradīciju rīkot sacensības distanču slēpošanas stafetē. Šīs sacensības kopš 1996. gada noritēja katru gadu. Kausi tika izcīnīti, izņemot 2007. gadu, kad sniega tikpat kā nebija un sacensības slēpošanā nevarēja sarīkot. Katru gadu ir bijis tā, ka "Stara" kausu izcīņas sacensības atklāj slēpošanas sacensību jauno gadu "Smeceres silā". Šogad pārpilnajā sacensību kalendārā tika veiktas izmaiņas, un mūsu sacensības tika atvirzītas uz 20. martu, kad teju 5 minūtes atlikušas līdz pavasara sākumam, un šīs ir šogad beidzamās oficiālās sacensības. Turklāt slēpot pavasarīgā noskaņojumā droši vien ir citādāk nekā pašā ziemas sākumā.

Šajos 15 gados esam bijuši aculiecinieki, kā līdz nepazīšanai ir izmainījusies "Smeceres sila" sporta bāze, kā Igaunijas-Latvijas projekts ļāvis iegādāties modernu trašu kopšanas tehniku, kā starptautiskajiem noteikumiem atbilstīgi ir iekārtotas un sertificētas trases, kā līdz ar "Skandināvijas kausa" posma un citu Latvijas mēroga distanču slēpošanas un biatlona sacensību sarīkošanu Madona ir ieguvusi ziemas galvaspilsētas nosaukumu. Mēs varam ar to tikai lepoties. Arī "Stara" kausu izcīņas sacensības slēpošanas stafetē iekļaujas ne tikai Madonas, arī Latvijas distanču slēpotāju pasākumos, jo ir bijuši gadi, kad par "Stara" kausiem cīnījās 62 komandas. Stafetes dalībnieku vidū ir bijuši arī olimpieši: Ineta Kravale, Raivis Zīmelis, Roberts Raimo, Oļegs Maļuhins, Juris Ģērmanis, Jānis Paipals u. c. Izaugsmi piedzīvojuši arī Madonas slēpotāji: Rinalds Kostjukovs, Arvis Liepiņš, Nauris Biķernieks, Mārcis Jakovičs u. c. Saskaitot iznāk, ka 15 gados "Stars" te ir sapulcinājis 1524 dalībniekus (508 komandas). Paldies sportistiem par atsaucību! Paldies arī tiesnešiem un sporta dzīves organizētājiem. Slēpošanas stafeti tradicionāli rīkojam sadarbībā ar Madonas novada pašvaldību un Madonas bērnu un jaunatnes sporta skolu. Jau daudzus gadus par sacensību norisi gādā galvenais tiesnesis Dainis Vuškāns un tiesneši, kas ir sastrādājušies kā vienota komanda.

15. "Stara" balvu izcīņas sacensībās piedalījās un kausus pasniedza arī Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters, kas novērtēja: – Paldies "Staram", kas piedalās šo sacensību organizēšanā, jo tā ir laba tradīcija, kas gūst atsaucību. Sportisti no Madonas, Alūksnes, Pļaviņām, Cēsīm, Rīgas un citām vietām startē šajā stafetē. Gribētos zināt, ko vēl sportisti vēlētos, lai sporta bāzē "Smeceres sils" pilnveido. Tāpēc jūsu ierosinājumi vienmēr tiks gaidīti, tos var izteikt arī "Stara" slejās.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 24.03.2011.

Autore: IVETA ŠMUGĀ

OĻĢERTA SKUJAS foto

"Skanstes" un "A. G.-Ceļotājs" komandu dalībniekiem, kas vēl nav paziņojuši savas adreses, ir jāpiezvana uz laikraksta "Stars" redakciju pa tālruni 64821540 vai 64822361 (var nosūtīt arī pa e-pastu [email protected] līdz 27. martam, kad vēl var pasūtīt laikrakstu aprīlim).

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px